Magazin

Müjde Uzman’a programda “o…” diyen Ceyhun Yılmaz’a 6 ay hapis cezası

Oyuncu Müjde Uzman’la bir TV programında hakaret içeren kelime kullanan Ceyhun Yılmaz’ın davası sonuçlandı. Ünlü radyocu Ceyhun Yılmaz, davada 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Müjde Uzman, sosyal medya hesabından avukatının konuyla ilgili açıklamasını yayınladı.

CEYHUN YILMAZ’A 6 AY HAPİS CEZASI

İşte davanın sonucuyla ilgili o açıklama:

BASIN AÇIKLAMASIDIR: Müvekkilim Müjde Uzman‘ın katıldığı CNN TURK yayınında Ceyhun Yılmaz’ın hakaretine maruz kalması sebebiyle görülen ceza davası bugün sonuçlanmıştır. Ceyhun Yılmaz’ın müvekkilime sarfettiği kelimenin, onun namus ve şerefine yönelik aşağılayıcı bir kelime olduğu kabul edilerek Ceyhun Yılmaz’a 6 ay hapis cezası verilmiştir. Bu suç milyonlar önünde alenen işlendiği için 1/6 oranında artırılarak 7 ay yapılsa da Sanık Ceyhun Yılmaz ‘ın mahkemede oluşturduğu olumlu izlenim nedeniyle 5 ay 25 güne indirilmiş ve daha önce bir sabıkası olmaması nedeniyle ertelenmiştir. Karar temyiz edilebilecektir.
Kendisi tüm bu süreç içerisinde “şaka” yaptığını beyan etmişse de bundan sonra kimsenin birbirine hakaret ederek şaka yapmamasını diler, kadın bedeni üzerinden edilen küfürlerin, kadınları etiketlemek, yaftalamak, aşağılamak ve küçük düşürmek için kullanılan kelimelerin bir an evvel dilimizden düşmesini temenni ederim.
Av.Feyza Altun

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı