Yaşam

Münevver Karabulut ile ilgili o davada zaman aşımına 3 ay kaldı

Münevver Karabulut cinayeti ile ilgili olarak katil Cem Garipoğlu’nun villasında bulunan ve tutanağa geçirilmeyen 700 bin dolar hakkında açılan dava zaman aşımına uğramak üzere. Sadece 3 ay kaldı. 2009 yılında kız arkadaşını İstanbul Bahçeşehir’deki villasında katletmesi sonrasında yaşananlarda sır perdeleri hala aralanamıyor. Villadaki aramada ulunan 700 bin dolar neden tutanağa geçirilmedi? O dava ile ilgili olarak gelinen son nokta ne?

Kamuoyunda Münevver Karabulut Cinayeti olarak bilinen vahşetin ardındaki sır devam ediyor. Münevver Karabulut 2009 yılında erkek arkadaşı Cem Garipoğlu tarafından hunharca katledilmişti. Cinayetin ardından yaşanan süreçte yakalanan ve cezaevinde intihar eden katilin evindeki 700 bin lira ile ilgili davada ise 21. duruşma bittiği halde sonuç alınamadı. Evde bulunan yüklü miktarda paranın tutanağa geçirilmemesi nedeniyle açılan davanın zaman aşımına ise sadece 3 ay kaldı.

Akşam Gazetesi’nde yer alan habere gör, Münevver Karabulut’un katili Garipoğlu’nun villasındaki 700 bin doları tutanağa geçirmeyen polisler hakkındaki dava karara bağlanamazsa yıl sonunda zaman aşımına girecek. Münevver Karabulut’u hunharca katleden ve ardından cezaevinde intihar eden Cem Garipoğlu’nun cinayet davası ile ilgili villadaki 700 bin doları tutanağa geçirmedikleri ve kamera kayıtlarını sildikleri iddiasıyla 6 polis hakkında açılan dava 7 yıldır çözülemedi. Mahkeme, villaya ait kamera görüntülerinin nasıl bir yöntemle silindiği, görüntülerin CD veya DVD’ye aktarılmaya çalışılıp çalışılmadığı, silinen görüntülerin geri dönüşüm kutusunda olup olmadığı hususlarına cevap bulamadı. İddianamede, polislerin villaya ait kamera kayıtlarını yeterince incelemedikleri, iddia edildi.

Dava yıl sonuna kadar karara bağlanamazsa 2018’de zamanaşımına girecek. Karabulut Ailesi’nin avukatı Rezan Epözdemir, mahkemeye bir dilekçe vererek cinayetle ilgili davanın dahi karara bağlandığı ancak yıllardır devam bu davanın 21. duruşmasına rağmen hala çözülmediğine dikkat çekti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu