Magazin

Münir Özkul’un kızı açıkladı “O evi babam …”

Münir Özkul’un vefatının ardından sosyal medyada çığ gibi büyüyen bir paylaşım vardı. Paylaşımda Ferhan Şensoy’un usta oyuncu Münir Özkul’a bir ev aldığı ve 20 yıldır masraflarını karşıladığı ve bunu herkesten gizlediği yazıyordu. İddialar ilk ağızdan yanıtlandı. Özkul’un kızı Güner Özkul ev ile ilgili o paylaşım için bakın neler söyledi?

5 Ocak’ta vefat eden Türk Sinemasının unutulmaz ismi Münir Özkul ile ilgili paylaşımlar sosyal medyada haftanın en önemli konusu oldu. En ilgi çeken paylaşım ise Kavuğu Özkul’dan devralan Ferhan Şensoy’un 20 yıl boyunca usta oyuncunun tüm masraflarını karşıladığı ve ona Cihangir’den ev aldığı öne sürüldüğünün iddia edildiği o paylaşımdı.

blank

O iddiaya, Münir Özkul’un kızı Güner Özkul’dan cevap geldi:

“Babam o evi 70 yaşındayken AKM’de düzenlenen jübile gecesinden elde edilen gelirle aldı. O dönem Kemal Sunal ve Müjdat Gezen babama “Sen bu parayı harcarsın. Biz bunu bankaya yatırıp üzerine bloke koyduracağız. Ev bulduğunda paranı alırsın.’ demiş. O ev öyle alındı. Babam Ferhan Şensoy’un yanında çalışıyordu. Ferhan Abi borçlarına yardım etmiştir mutlaka. Çünkü yufka yürekli bir adam. Ama ev aldığı iddiası asılsız. Babamın tedavi gördüğü hastaneler ücret almadı. Eski eşiyle ailesi yardım etti, ben ve eşim de elimizden geleni yaptık.”

Münir Özkul, İsmail Dümbüllü’den aldığı tiyatronun tacı Dümbüllü Kavuğu’nu 1989 yılında Ferhan Şensoy’a böyle devretmişti.

blank

blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu