Magazin

Murat Başoğlu ile Hande Bermek tek celsede anlaşmalı boşandı!.. Anlaşmada neler var?

Skandal görüntülerin ardından sıcak gelişmeler devam ediyor…  Eşinin kendisini öz yeğeniyle aldatmasının ardından kamuoyuna “Bu deneyimi sevgiyle kucaklayıp, değerlendiriyorum” diyen ve Murat Başoğlu ile aynı evde yaşamaya devam eden Hande Bermek sessiz sedasız gözlerden ırak boşandı. Murat Başoğlu ile Hande Bermek tek celsede anlaşmalı boşandı!.. Anlaşmada neler var? Tek celsede mal paylaşımı anlaşmasıyla boşanan çift malları nasıl bölüştü?

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, yeğeni ile ilişki yaşadığı iddiasıyla haklarında “Hayasızca hareketlerde bulunmak” suçundan soruşturma başlatılan ünlü sunucu Murat Başoğlu ile eşi Hande Bermek Başoğlu sessiz sedasız bir şekilde Kuşadası Adliyesi’nde, mal paylaşım protokolü imzalayarak anlaşmalı olarak tek celsede boşandı.

Kuşadası Adliyesi’nde aynı araçla gelen Murat Başoğlu ve eşi Hande Bermek Başoğlu’nun yanında avukat Aslı Hatemi ve Avukat Birgül Öner de hazır bulundu. Murat Başoğlu’nun tanınmamak için başına şapka taktığı ve sakal bıraktığı görüldü. Çiftin boşanmak üzere geldikleri sırada birbirleriyle şakalaşmaları dikkat çeken bir ayrıntı olarak kameralara takıldı. Boşanma davası Kuşadası 1’inci Asliye Hukuk Mahkemesi’nde saat 14.00’te görüldü.

Mallar nasıl bölüşüldü, anlaşmada neler var?

Duruşma öncesi avukatlar Birgül Öner ile Aslı Hatemi önünde imzaladıkları mal paylaşım protokolünde, çiftin çocuğu C.B.B.’nin velayeti geniş yer tuttuğu belirtildi. Çocuğun velayeti anneye verilirken babanın Cumartesi günleri saat 17.00’de alıp, 24 saat sonra annesine teslim etmesi, sömestr tatilinde bir haftayı baba ile geçirmesi ve yaz tatilinde de bir ay boyunca babasında kalabileceğine karar verildi. Murat Başoğlu’nun oğlu için eğitim hayatı sonuna kadar aylık 10 bin lira nafaka ödeyeceği ve nafakanın her yıl TEFE/TÜFE oranında artacağı da eklendi.

Yapılan mal paylaşım anlaşmasına göre Murat Başoğlu adına kayıtlı Beykoz’daki ev ile Bodrum’daki villa boşandığı eşi Hande Bermek’in olacak. Murat Başoğlu her iki evin tapusunun devrini 15 gün içinde tüm masrafları ödeyerek yapacak. Başoğlu, ayrıca kendisine ait lüks otomobilide 15 gün içerisinde boşandığı eşine devredecek. Bunun dışında çiftin birbirinden hiçbir hak talep etmeyeceğine ilişkin mal paylaşım protokolünün de boşanmanın hemen ardından geçerli olacağı kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu