MagazinMedya

Murat Başoğlu’nun ensest ilişkisine yayın yasağı gelsin mi?

Ünlü sunucu Murat Başoğlu’nun ağabeyinin kızı ile yaşadığı ilişki haberleri bir süredir medyanın gündeminde. Tüm Türkiye’yi adeta şoka sokan haberle ilgili her gün ilginç iddiaların gündeme geldiği haberler çok kişinin midesini bulandırmış durumda. Medyada şimdilerde Murat Başoğlu’nun skandal ilişkisiyle ilgili yayın yasağı konusu tartışmaya açıldı.

YAYIN YASAĞI İSTEMEYENLERİN SAYISI FAZLA

Hürriyet yazarı Cengiz Semrecioğlu, Murat Başoğlu haberlerine yayın yasağı getirilmesinin sadece Murat Başoğlu’nun işine yarayacağı görüşünü savundu. Bugünkü yazısını bu konuya ayıran Semercioğlu, Ahmet Hakan’ın aksine Murat Başoğlu haberlerine yayın yasağı konmaması gerektiğini ve ensest ilişki gerçeğinin Türkiye’de yüzleşilmesi gereken bir olay olduğunu yazdı.

AHMET HAKAN: “YAYIN YASAĞI KOYALIM”

Ahmet Hakan ise olayın geldiği nokta itibarıyla iğrençlik çizgisini geçtiğini savunmuş ve  “Bu hadise iğrençlikte doruk noktası…Daha fazla bulantı yaşamamak için bu meseleye şöyle okkalı bir yayın yasağı koyalım” önerisinde bulunmuştu.

Cengiz Semercioğlu, söz konusu yazısında “kim haklı” şeklinde okura bir soru yönelterek skandal olay hakkında bir anketi gündeme getirdi.

SEMERCİOĞLU’NU HAKLI BULANLAR DAHA FAZLA

“Sizce Murat Başoğlu ile ilgili haberlere yayın yasağı getirilmeli mi?” sorusunun sorulduğu ankette “Hayır” cevapları yaklaşık yüzde 70 oranında. Yani okurların genel eğilimi Murat Başoğlu haberlerine herhangi bir yayın yasağı getirilmemesi yönünde olması dikkat çekiyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu