ManşetMedya

MURAT KELKİTLİOĞLU’NA GÖRE FUAT AVNİ….

Yaptığı siyasi yorumlarla kısa sürede önemli bir takipçi sayısına ulaşan Fuat Avni’nin kim olduğu ile ilgili merak sürüyor. Fuat Avni’nin gerçek kimliği ile ilgili haberler de büyük ilgi görüyor.

Güneş gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu, 360 TV’de Burçin şimşek’le beraber yaptıkları Güneş Vakti programında Twitter’da fenomen olan FuatAvni’ isimli kullanıcı hakkında açıklamalarda bulundu.

Kelkitlioğlu’na göre ‘Fuat Avni’ bir kişi değil, bir ekip. Ekip elemanlarından bazıları yurt dışında.

Kelkitlioğlu’na göre beş kişi oldukları iddia edilen ekip 2 gazeteci ve 3 emniyetçiden oluşuyor. ‘FuatAvni’ hesabından yayınlanan bazı bilgiler yabancı bir istihbarat servisinin yardımıyla elde ediliyor, ekipteki bir gazeteciye bu istihbarat servisinden çeşitli bilgiler geliyor, bu isim de ortak hesap ‘FuatAvni’de bunları paylaşıyor.

İşte Murat Kelkitlioğlu’nun yazısındaki ilgili bölüm:

Twitter’da özellikle Başbakan Erdoğan’ın özel hayatı da dahil yaptıklarıyla ilgili kışkırtıcı yazılarıyla dikkat çeken ’fuatavni’ kod adlı bir isim var. Hemen hemen her kurumda olduğu gibi burada da başlatılan çalışma sonucu, korkaklıklarından perde arkasına sığınan bu ‘fuatavni’ deşifre oldu.

BİR KİŞİ DEĞİL BEŞ KİŞİ

‘fuatavni’ bir kişi değil, bir ekip. Ekip elemanlarından bazıları yurt dışında. Beş kişi oldukları belirlenen ekip 2 gazeteci ve 3 emniyetçiden oluşuyor. ‘fuatavni’ hesabından yayınlanan bazı bilgiler yabancı bir istihbarat servisinin yardımıyla elde ediliyor, ekipteki bir gazeteciye bu istihbarat servisinden çeşitli bilgiler geliyor, bu isim de ortak hesap ‘fuatavni’de bunları paylaşıyor.

HEPSİNİN İSMİ BELLİ

Bize ahlak dersi vermeye çalışan arkadaşlara sesleniyorum!

‘fuatavni’ ekibinin kimlerden oluştuğunu bildiğim halde bu köşede isimlerine yer vermeyeceğim. Fişlemelerle nam salmış bu ‘paralel yapı’nın içine düştüğü alçaklığa ben uymayacağım!

Bu isimler olması gerekenlerin zaten elinde! Devletin ilgili kurumları isimleri merak ediyorsa bulması zor değil!

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu