Magazin

Murat Yıldırım ve eşi İman El-Bani’nin Fas’ta 2. düğünü çok ses getirdi!

Ünlü oyuncu Murat Yıldırım rüya gibi bir düğün daha yaptı. İlki İstanbul’da yapılan düğünün ardından Murat Yıldırım ve eşi İman El-Bani Fas’ta ikinci kez düğün yaptı. Ünlü oyuncunun 2. düğünü de en az 1.si kadar ses getirdi…

Ünlü oyuncu Murat Yıldırım ile eşi Imane Elbani, Türkiye’de 25 Aralık tarihinde yaptıkları ilk düğünün ardından, Fas’ta ikinci düğünlerini Suheyrat’da yaptılar. Önceki akşam Fas’ın Suheyrat kentindeki 5. Muhammed Uluslararası Kongre Sarayı’nda gerçekleşen muhteşem düğünde Murat Yıldırım, eşi Imane Elbani ile birlikte omuzlarda taşınarak düğün alanına getirildi. Ardından üzerini değiştiren damat Yıldırım smokin giydi. İşlemeli parlak sarı kıyafetiyle göz kamaştıran Elbani ise düğün boyunca dört kıyafet değiştirerek konukların karşısına çıktı.

Fas’taki görkemli düğüne çiftin akraba ve arkadaşları ile birlikte Türkiye’nin Rabat Büyükelçisi Ethem Barkan Öz ve Faslı sanatçılar katıldı. Dışişleri Bakanı Mevlût Çavuşoğlu’nun genç çifte düğün hediyesi olarak gönderdiği altın bileziği Büyükelçi Öz taktı.

Gelini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan istemişti… 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz Kasım ayında Murat Yıldırım için facetime üzerinden el-Bani ailesinden kızlarını istemiş ve olumlu cevap almıştı. Faslı gelin El-Bani “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın beni ailemden istemesi bizim için büyük bir şeref. İlk düğünümüzü Türkiye’de Türk geleneklerine göre yaptık. Murat’ın ve ailesinin Fas’ta, Fas ve Arap geleneklerini görebilecekleri bir düğün daha yapmak istedim.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra çifte evlilik hediyesi olarak Kur’an-ı Kerim hediye etmişti. Sosyal medyadan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür eden Murat Yıldırım, “Bana manevi babalık yaptınız sonra da en güzel hediyeyi gönderdiniz.”

Fas’taki düğünde Murat Yıldırım “Öncelikle bir aile olduğumuz için çok mutluyum, ayrıca iki ülkenin bu düğünde birleşmesinden dolayı çok mutluyum. Bir kişiyi seversiniz sonra onun ülkesini ve insanlarını seversiniz, ben önce İman’ı sevdim ardından Fas’ı, o da önce beni sevdi sonra Türkiye’yi. Eşim ve ailesi çok güzel bir düğün hazırlamış, eşime ailesine ve Fas halkına teşekkür ediyorum. Ülkeler savaşarak değil ancak düğünlerle birleşir.” diyerek duygularını dile getirdi.

Damat Murat Yıldırım’ın babası Mehmet Salih Yıldırım mutluluğunu “Ailecek burada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Ülkenin halkını çok sevdik, bizi çok güzel karşıladılar, açıkçası bu kadar muhteşem bir karşılamayı beklemiyorduk. Gelinimizden çok memnunuz, ailesiyle tanışmak ve onlarla beraber vakit geçirmek çok güzel.” sözleriyle paylaştı.

Ünlü oyuncu Tolgahan Sayışman da yakın arkadaşı Murat Yıldırım’ı Fas’taki düğününde yalnız bırakmadı. Sayışman Instagram hesabından paylaştığın fotoğrafı ” Değerli kardeşim Murat; sana ve sevgili eşin İmane ‘ye huzur,sağlık,mutluluk ve basarı dolu bir hayatı birlikte bir ömür boyu yaşamınız dileğimle… Ayrıca bizden misafirperverliğini ve sevgisini esirgemeyen tüm Fas ‘a sevgiler” notuyla paylaştı.

Sabaha kadar süren düğünde, Fas’ın geleneksel müzikleri eşliğinde dans eden davetlilere ünlü çift de eşlik etti. Ülkenin çeşitli tatlarının ikram edildiği düğün, davetlilerin gelin ve damatla fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Başa dön tuşu