Magazin

Murat Yıldırım’dan “içkisiz sahne” haberine yalanlama

Bir dönem yaşadığı sıkıntıların ardından Hac’ca giden ve hayatına farklı bir perspektif çizen ünlü yakışıklı oyuncu Murat Yıldırım’la ilgili medyada çıkan dizi ve filmlerde bundan böyle sahnelerinde alkol kullanmama kararı aldığına dair habere ünlü oyuncudan tepki geldi. Murat Yıldırım, haberin doğru olmadığını kaydetti.

Özellikle alkol ve içki konusunda oldukça hassas olan ünlü oyuncu Murat Yıldırım eşi burçin Terzioğlu’ndan ayrıldıktan sonra Hac’ca gitmişti. Bugün, Murat Yıldırım artık dizi ya da film sözleşmelerine “kesinlikle sahnelerde alkol olmaması” maddesini koyduruyor şeklindeki haber medyada yer aldı.  Haberde Yıldırım’ın bu konudaki hassasiyetine vurgu yapılıyor ve ünlü oyuncunun  içki kadehi şeklinde bardakların bile sahnede yer almasını istemediği bilgisi haberde paylaşılıyordu.

Hatta ünlü oyuncunun bu prensip haberi  bir dönem Yeşilçamda fırtınalar estiren Sinemanın kraliçesi Türkan Şoray’ın yapımcılara imzalattığı ve kamuoyunda “Türkan Şoray Kanunları” olarak bilinen kuralları anımsattığı yorumlarına neden olmuştu.

Murat Yıldırım birçok sitede olduğu gibi habere yer veren gecce adlı internet sitesinin sosyal medya hesabına Twitter’dan mention yaparak haberin doğru olmadığını belirtti.

Yıldırım, yaptığı kısa ve net açıklamasında “Haber doğru değil” ifadesini kullandı. Bunun ardından söz konusu sitenin sosyal medya hesabından bilgi için teşekkür edilerek haberin değiştirileceği bilgisi paylaşıldı.

blank

Uyuşturucudan ceza almıştı

Ünlü Oyuncu Murat Yıldırım geçen yıl uyuşturucu kullandığı iddiasıyla bir davada yargılanmış; davadan 10 ay hapis cezası almış, cezası 5 yıl denetimli serbestlik kapsamında ertelenmişti. Dava sırasında eski eşi Burçin Terzioğlu, Murat Yıldırım lehine tanıklık yapmak istememiş, hakimin “Murat Yıldırım eski eşiniz olduğu için tanıklık yapmak zorunda değilsiniz. İster ifade verirsiniz, isterseniz ‘İstemiyorum’ deyip çekip gidebilirsiniz” demesi üzerine, “İstemiyorum” cevabını vererek salondan ayrılmıştı. Murat Yıldırım daha sonrasında Hacca gitmişti.

Başa dön tuşu