Magazin

Müslümanlara yönelik kışkırtıcılık yapan ABD’li gazeteci Loomer’a Gigi Hadid’ten muhteşem kapak!

ABD’li gazeteci Laura Loomer’in Müslümanlarla ilgili nefret ve de faşizm içeren paylaşımları tepki çekti.  Sosyal medya Twitter hesabından Müslümanlarla ilgili tepki çeken paylaşımlarda bulunan Laura Loomer’a cevap ise Victoria’s Secret modeli Gigi Hadid’ten geldi… Gigi Hadid, Loomer’a yönelik yaptığı paylaşımda ABD’li gazetecinin ağzının payını verdi.

GİGİ HADİD ABD’Lİ GAZETECİ LOOMER’IN HAKKINDAN GELDİ

Laura Loomer, ABD’de Müslümanlar aleyhine yaptığı  ırkçı paylaşımlarla adından bahsettiriyor. Loomer’ın paylaşımında “Müslümanlar DEAŞ’ın saldırı düzenlediği New York sokalarında çarşaflarla dolaşarak bunu herkesin gözüne sokuyor. Saldırı düzenlenen bölgede çarşafla dolaşmama terbiyesine sahip olduklarını düşünürsünüz…Ama değiller. Bahse girerim bunu yapmaya bayılıyorlar.” şeklinde skandal ifadeler kullanması tepki çekti.

Loomer’in ABD caddelerinde dolaşan Müslümanları potansiyel DEAŞ’lı olarak göstererek adeta kışkırtıcı bir dil kullanması büyük bir ahlaksızlık olarak yorumlandı.

Victoria’s Secret meleği Gigi Hadid, Loomer’a adeta uzun süre unutamayacağı bir ders verdi. Gigi Hadid’in Loomer’a cevabının kısa sürede yüz binlerce beğeni ve retwit alması ise dikkatlerden kaçmadı.

blank

Loomer’in ırkçı söylemlerine Gigi Hadid, “Laura, seninle muhatap olmaktan nefret ediyorum, ama sana söylemeliyim, sen lanet olası bir moronsun” ifadesini kullandı.

blank

Bu cevap üzerine Laura Loomer, Gigi Hadid’i hedef tahtasına koydu. Art arda yaptığı paylaşımlarla ünlü modeli karalamaya çalıştı.

Bilindiği üzere Gigi Hadid ve kardeşi Bella Hadid İsrail’den sınırdışı edilen ve ailesiyle birlikte ABD’ye göç eden Filistinli gayrimenkul geliştirme uzmanı Muhammed Hadid’in kızları. Ablasının izinden giden Victoria’s Secret modeli kardeşi Bella Hadid, dini inancı ve Filistin kökeni hakkında “Müslüman olmaktan gurur duyuyorum” demiş ve bu sözleri ile sosyal medyada gündem olmuştu.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu