GündemManşet

Mustafa Armağan ve Yavuz Bahadıroğlu savcılık ifadelerinde ne dediler?

TVNet’te yayınlanan ve büyük tepkiye neden olan programda”Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret” ile “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” suçlarından tutuklanan Süleyman Yeşilyurt’un katıldığı programda yer alan Mustafa Armağan ve Yavuz Bahadıroğlu’nun 3 kişinin yaptığı suç duyurusu nedeniyle başlatılan soruşturma kapsamında savcılığa ifade verdiği haber veriliyor.

ARMAĞAN VE BAHADIROĞLU KENDİLERİNİ SAVUNDU

Mustafa Armağan ile Yavuz Bahadıroğlu, avukatlarıyla ayrı ayrı Bakırköy Adalet Sarayına geldi. Suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturma çerçevesinde Armağan ve Bahadıroğlu’nun ifadesine başvuruldu.

Mustafa Armağan’ın ifadesinde, programa katılan yazar Süleyman Yeşilyurt’un üslubunu tasvip etmediğini ifade ederek, “Bir mektubu konuşmak için Süleyman Yeşilyurt’u çağırdık. Tarih programıydı. Süleyman Yeşilyurt konunun dışına çıktı. Afet İnan’dan bahsetti. Canlı yayındı, müdahale edemedik. Konuşmaları destekleyen ifadeler kullanmadım” dediği belirtiliyor.

BAHADIROĞLU: YEŞİLYURT’U TANIMIYORUM

Yavuz Bahadıroğlu’nun ise 45 yıldır yazarlık yaptığını, ilk defa savcılığın karşına geldiğini kaydederek “Programın moderatörlüğünü yapıyordum. Süleyman Yeşilyurt’u birkaç kez gördüm daha önce ama kendisini tanımıyorum. Atatürk ile ilgili sözlere katılmam mümkün değil. Canlı yayın olduğu için müdahale edemedim” şeklinde konuştuğu ifade ediliyor.

İki yazar Bahadıroğlu ve Armağan, savcılığa ifade verdikten sonra adliyeden ayrıldılar.

Hakkında başlatılan soruşturmada tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılan Süleyman Yeşilyurt, 12 Mayıs’ta Bakırköy 6. Sulh Ceza Hakimliği’nce, TVnet’teki Derin Tarih adlı programında kullandığı ifadeler nedeniyle “Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret” ile “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik” suçlarından tutuklanmıştı.
Aynı suçlardan hakkında farklı bir soruşturma yürütülen ve tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılan Hasan Akar ise henüz yakalanamadı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu