GündemManşet

Mustafa İslamoğlu ve Cübbeli Ahmet arasında “namazı Yahudilerden mi öğrendik” tartışması

Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ile Akabe Vakfı cemaati lideri Mustafa İslamoğlu’nun arasının iyi olmadığı öteden beri biliniyor. İkili yaptıkları sohbetlerde bazen isim vererek bazen de vermeden birbirlerini sert şekilde eleştirip dikkat çeken göndermeler yapıyorlar. Mustafa İslamoğlu’nun Hilal TV’de “namaz, İslamiyetten önce de vardı. Yahudiler de namaz kılıyordu” şeklindeki sözlerine Cübbeli Ahmet’ten tepki geldi.

CÜBBELİ VE İSLAMOĞLU YİNE KARŞI KARŞIYA

Cübbeli Ahmet olarak da bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Mustafa İslamoğlu’nun “Namaz’ı Yahudilerden öğrendik” ifadelerini kullandığını iddia ederek, bu sözlere tepki gösterdi. Cübbeli Ahmet, bu sözlere Hz. Muhammed’in hadisleriyle cevap verdi. Cübbeli, “Ne alakası var bunun bizim namazımızla. Yahudilerde rüku yok secde yok” diye konuştu.

İşte, Cübbeli Ahmet’in Mustafa İslamoğlu’nun sözlerine tepkisi:

AKABE CEMAATİNDEN AÇIKLAMA

Cübbeli Ahmet’in bu tepkisine  Akabe cemaatinden cevap gecikmedi. Açıklamada Cübbeli Ahmet’in bahsettiği videoyla Mustafa İslamoğlu’nun sözlerinin tamamının aktarılmadığı belirtildi. İslamoğlu’nun namazla ilgili sözlerine şu videoyla dikkat çekildi:

Akabe cemaatinden yapılan açıklamada “Peygamberimizin bile daha önceki peygamberler gibi silsile yoluyla öğrendiği dile getirilmiştir. O dönem Mekke’de zaten namaz kılınıyordu. Hatta müşriklerin bile namaz kıldığını Kur’an bize söylemektedir. ‘Olmaz olsun böyle ibadet edenler’ (Maun suresi 7.ayet) Dolayısıyla bahsedilen konu tamamen bununla alakalıdır. Yani Namaz, Peygamberden önceki nesillerde de kılınan ve bilinen bir ibadettir” denildi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu