Gündem

Mustafa Koç son yolculuğuna uğurlanıyor

Geçtiğimiz günlerde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç son yolculuğuna uğurlanıyor.

İş, sanat spor dünyasının büyük katılım gösterdiği Mustafa Koç’un cenazesine Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve CHP Lideri Kılıçdaroğlu da cenazeye katıldı. Cenaze nedeniyle bugün İstanbul’da bazı yollar kapalı. Cenaze töreni için özel güvenlik önlemleri alınırken, Mustafa Koç’un Zincirlikuyu Mezarlığı’nda aile kabristanında dedesi Vehbi Koç’un yanına defnedileceği haber veriliyor.

Mustafa Koç’un tabutunun üzerine örtülen kırmızı renkteki Osmanlı sancağı dikkatleri çekti.  Sancakta

Lâ ilâhe İllallâhu el-Melikü’l-hakku’l-mubîn Muhammedun resûlullâh sadiku’l-va’di’l-emîn. Şeklindeki Arapça ibare:

“Hak ve gerçek olan kainatın sahibi Allah’tan başka ilah yoktur. güvenilir ve sözünde sadık Muhammed, onun elçisidir.” anlamına geliyor.

Başka bir detay da tabutun üzerinde küçük Fenerbahçe flamasının yer aldığı da görüldü.

Koç için ilk tören Üsküdar Nakkaştepe’deki Koç Holding Genel Müdürlük binasında düzenlendi.
Koç Holding’deki ilk tören yarım saat sürdü. Mustafa Koç’un törene beyaz bir cenaze arabasıyla getirildiği görüldü.

Koç Holding’de düzenlenen törende katılımın oldukça yoğun olduğu görüldü. Katılımcıların yakalarında Mustafa Koç fotoğrafı taşıdığı da gözlendi.

Yaklaşık yarım saat süren tören sonrasında Koç’un cenazesi Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camisi’ne doğru yola çıktı.

Ankaralı olan Mustafa Koç’un cenaze töreninde Ankara’yı temsil eden seymenlerin nöbet tuttuğu da görüldü.

Ali Koç ve aileden başka isimlerin cenaze namazı sırasında omuzlarında Mustafa Koç yazan bir atkı ile bekledikleri görüldü

Mustafa Koç’un cenaze namazının kılınacağı Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camisi’nde tüm hazırlıklar tamamlanmasının ardından beklendiği gibi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu da katıldı.

Cenaze Zincirlikuyu’da bulunan aile kabristanında toprağa verilecek. Mustafa Koç, dedesi Vehbi Koç’un yanında toprağa verilecek.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu