Magazin

Mustafa Sandal’ın son video klibi RTÜK’e takılabilir

Mustafa Sandal’ın Eypio ise düet yaptığı Reset şarkısının video klibi RTÜK’e takılabilir. Sağlık Bakanlığı, söz konusu video-klip için RTÜK’e yazılı açıklama gönderdi. Mustafa Sandal ile Eypio’nun şarkısı Reset’in klibinde gösterilen hemşire figürünün ‘tartışmalara’ yol açabilecek nitelikte olduğu belirtildi.

HEMŞİRE GÖRÜNTÜSÜ RAHATSIZLIK KONUSU OLDU

Sağlık Bakanlığı tarafından RTÜK’e gönerilen açıklamada klipteki ilgili sahneler için inceleme başlatılmasına ilişkin talep ifade edildi. Radyo ve Televizyon Üst Kuruluna (RTÜK) iletildiği bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

RTÜK’TEN NASIL BİR KARAR ÇIKACAK?

“RTÜK’e gönderilen resmi yazıda, klipteki görüntülerde yer alan hemşire temsilinin kıyafet, hal ve davranışları mesleğin saygınlığını ve itibarını zedeleyici nitelikte olup, toplumda sağlık çalışanlarına karşı yanlış bir kanı oluşmasına sebebiyet verebileceğine dikkat çekildi. Bakanlık tarafından yapılan inceleme talebi metninde, klipte sağlık çalışanlarına yönelik olumsuz içerikler hakkında insan onurunun, genel ahlakın, çocukların ve gençlerin ruh sağlığının korunması amacıyla Sağlık Bakanlığının aktif bir çalışma tarzı yürüteceği de ifade edildi.”

RTÜK’ten taleple ilgili nasıl bir kararın çıkacağı merakla bekleniyor. 6 Temmuz tarihinde yayınlanan video-klip YouTube’da kısa zamanda 4.5 milyon görüntülemeyi aştı..

İşte, Mustafa Sandal ve Eypio’nun söylediği Reset şarkısının video klibi:

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu