Medya

Nagehan Alçı’dan ilginç öneri: “Ahmet Kaya’nın da filmi yapılmalı”

Müslüm Gürses’in hayatını konulan Müslüm filminin gişe macerası tüm hızıyla sürüyor. Habertürk yazarı Nagehan Alçı, ‘Türk sinema tarihine çok faydalı bir film kazandırdığını belirterek yapımcı Mustafa Uslu’ya ilginç bir film yapma önerisinde bulundu. Alçı, yapımcı Uslu’ya Ahmet Kaya’nın hayatını da çekmesini önerdi.

AHMET KAYA’NIN HAYATI DAHA ZOR

Nagehan Alçı, “Müslüm’ü izlerken Uslu’nun bundan sonra Ahmet Kaya’nın hayatını çekmesinin tam sırası olduğunu düşündüm” diye yazdı. Alçı, Ahmet Kaya’nın çok genç yaşta talihsiz bir şekilde kaybedildiğini ve Müslüm Gürses’ten farklı ancak Kaya’nın da çok zor, çetin bir hayatı olduğunu ifade etti.

İKİ İSMİ DE YASAKLAR EFSANELEŞTİRDİ

Habertürk yazarı, yasakçı zihniyetin Müslüm Gürses ve arabeski, Ahmet Kaya’yı ve Kürtçe’yi yasakladığını belirterek, iki önemli  ismi de biraz da bu yasaklar büyüttüğünü, efsaneleştirdiğini yazdı. Alçı, iyi bir senaristin ve yönetmenin elinde Ahmet Kaya filminin de arşive girecek çok değerli bir çalışma olacağını düşünüyorum…” vurgusu yaptı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu