Magazin

Nagehan Alçı’dan kanal D Haber’i zorda bırakan Sıla yazısı

Ünlü popçu Sıla Gencoğlu’nun eski sevgilisi Ahmet Kural tarafından darp edilmesiyle ilgili Kanal D Haber’in ulaştığı görüntüler medyada ve sosyal medyada çok konuşulmuştu. Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Kanal D’yi zor durumda bırakacak fotoğrafları paylaşarak Kanal D haber’e “Yazıklar olsun sana” tepkisi verdi.

GÜNDEM OLAN GÖRÜNTÜLER YENİDEN ELE ALINIYOR

Sıla ile Ahmet Kural arasında devam eden ‘şiddet davası’nda ortaya çıkan yeni görüntülerin olayın seyrini değiştirebileceği iddia edilmişti. Olaydan 18 saat sonra çekilen görüntülere Kanal D Haber ulaşmıştı. Buzlanmış görüntülerde şarkıcı Sıla’nın kolunda ve yüzündeki morluklar seçilemiyordu.

Oysa Şarkıcı Sıla, 1 Kasım tarihinde avukatı ile birlikte İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gittiğinde savcıya o dayağın izi olarak da 6 kare fotoğraf sunmuştu. O fotoğraf karelerinde Sıla’nın kollarında ve yüzünde morluklar vardı. Kanal D Haber’in ulaştığı görüntüler herkesin kafasını karıştırdı.

KANAL D HABER’İ ZORA SOKTU

Nagehan Alçı’nın paylaştığı aynı olayla ilgili fotoğraflar Kanal D haber’i köşeye sıkıştıracağa benziyor.

Davanın seyrini değiştireceği iddia edilen görüntülerle ilgili tartışmaya Habertürk yazarı Nagehan Alçı da katıldı. “Yazıklar olsun sana Kanal D Haber!” başlıklı yazısında Alçı, “Utanmayın, bir de “Esas Ahmet Kural şiddet gördü” deyin de tam olsun! Üstelik bunu bir kadın sunucu yapıyor.” diye yazdı. Görüntüler sonrası Sıla’yı aradığını belirten Alçı, tartışmalara noktayı koyan fotoğrafı köşesine taşıyıp yazısına şu ifadelere yer verdi:


CEM MUMCU BENİ TESELLİ ETMEYE GELDİ

Sıla’ya “Nedir bu görüntüler?” diye sorunca şunları söyledi:
“Olayın ertesi günü berbat bir ruh halindeyim. Arkadaşlar beni teselli etmek için geliyor, gidiyor. Psikiyatrist Cem Mumcu 2 yıl boyunca benim psikolojik danışmanlığımı yaptı. Daha sonra ahbap olduk. O akşam da hem dertleşmek hem de muayene olmak için Cem’i de davet etmiştim. Zaten görüntülerde yanımda var. Bir ara o akşamdan anları story olarak koymuş. Sonra hemen sildi ama herhalde oradan almışlar.

BEN ORADA AĞIT YAKIYORUM
Ben şarkıcıyım. Bir şarkıcı iyi gününde de, kötü gününde de şarkı söyler. Anadolu kadınları ağıt yakmazlar mı? Ben de orada ağıt yakıyorum.”

Sıla’nın hatırlattığı bu nokta çok önemli. Açın bakın görüntülere… “Yazıklar olsun sana!”, “Yazıklar olsun inşallah!”, “Bu aşktan hayır yok” diye haykırıyor. Yani o görüntülerde eğlenen bir kadın yok, feryat eden bir kadın var.

MORLUKLARI BUZLAMIŞLAR
Morluklar meselesine gelince… Orada da yayınlanan kısımda buzlama yapıldığını söyledi Sıla. Zaten bulanık, pek bir şey görmek mümkün değil. Sizinle bunu daha net göreceğiniz 2 fotoğraf paylaşıyorum.

O GECENİN BUZLANMAMIŞ KARELERİNE GAZETECİ BİLAL ÖZCAN ULAŞMIŞ
Bu haber hem kadına karşı şiddeti desteklemesi, hatta teşvik etmesi hem de tahrif edilmiş görüntüler üzerine uydurma hikaye yazılması ile iletişim fakültelerinde okutulmayı hak ediyor. Pes doğrusu Kanal D Haber!

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu