Gündem

Nazlı Ilıcak ve 21 gazeteci adliyede

Darbe girişimi sonrasında yaşanan operasyonlar devam ediyor. Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sonrasında aralarında Nazlı Ilıcak’ın da olduğu 21 gazeteci adliyeye sevkedildi. Soruşturma kapsamında daha önce 41 gazeteci hakkında gözaltı kararı çıkartılmış adı geçen gazetecilerden 21’i yakalanmıştı.

Soruşturma kapsamında yakalanarak gözaltına alınan gazeteciler: Nazlı Ilıcak, Seyit Kılıç, Yakup Sağlam, Bayram Kaya, Cihan Acar, Bünyamin Köseli, Emre Soncan, Mustafa Erkan Acar, Cemal Azmi Kalyoncu, Abdullah Kılıç, Habip Güler, Mehmet Gündem, Cuma Ulus, Hanım Büşra Erdal, Hüseyin Aydın, Bülent Mumay, Haşim Söylemez, Ali Akkuş, Yakup Çetin, Arda Akın ve Ufuk Şanlı emniyetteki sorgulamalarının ardından Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirildi.

Kelepçesiz olarak adliyeye getirilen gazeteciler sağlık kontrolünden de geçirildi. Bununla birlikte soruşturmada adı geçen gazetecilerden 11’inin yurt dışına kaçtığı belirtildi. Bu gazetecilerin 9’unun yakalanması için başlatılan çalışmaların ise sürdüğü bilidirildi.

Gazetecilerin evinde 1 Dolarlar bulundu

Metin Yıkar’ın evinde B ve L serisinden 2 adet 1 dolar, Bülent Ceyhan’ın evinde C serisinden 1 dolar, Abdullah Abdülkadiroğlu’nun evinde ise K serisinden 1 dolar bulundu. 1 dolarlık banknotların FETÖ tarafından üyelere görev ve kademe belirleme amacıyla dağıtıldığı iddia edilmişti.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı