Yazarlarımız

NBC’den Emmy Ödül Töreni’ne saygısızlık…Futbol maçı için tören gününü değiştirdi

2018 70. Emmy Ödül Töreni bu yıl 17 Eylül’de Los Angeles’daki Microsoft gösteri merkezinde yapılacak ve tören, NBC’den canlı yayınlanacak.

Geceyi henüz kimin sunacağı kesinleşmedi ama program ve dizi yapımcıları, yazarları oy verme yetkisine sahip akademi üyelerine “screening” dediğimiz DVDleri göndermeye şimdiden başladılar bile.

Bu yıl ilk aldığım screening Stephen King’den özel bir mektupla geldi. Mr. Mercedes AT&T gibi yeni bir dijital platformda yayınlandığı için olsa gerek ben dahil konuştuğum pek çok akademi üyesi dizinin varlığından bile haberimiz yoktu.

Devrim Wellman

Dünyaca ünlü, sizin idolünüz olan yönetmenlerden, yazarlardan kişisel imzalı mektuplar almak çok hoşunuza gidiyor ama inanın bu screening paketleri belli bir süre sonra problem olmaya başlıyor.

Eylüle kadar yüzlerce DVD ve özel davet listesi posta kutumu dolduracak; komşular kaldırımda biriken paketlerden şikayetler edecek. Ben tüm arkadaşlara ve evi temizleyen kadına alması için bu paketleri zorla vereceğim vs. fakat beni en çok rahatsız eden şey NBC’nin ödül törenini pazar gününden pazartesiye alması oldu.

 

Emmy ödul töreni Amerika’nın 4 ana televizyon kanalı arasında her dört yılda bir sırayla yayınlanıyor. Bu yıl yayın hakkı elinde olan NBC, normal yayın akışına bağlı olarak törenin tarihini değiştirebiliyor ve bunu yaptı da. Normalde pazar günü olması gereken ödül törenini pazartesine aldı. Kuşkusuz törenlerin gününü değiştirmesinin tek sebebi pazar aksamları yayınlanan ve en çok reytingi alan futbol programına dokunmak istememesi.

Emmy töreni genelde 12 ila 15 milyon kişi tarafından seyrediliyor. Bu nedenle reyting kaygısını anlayabiliyorum ama televizyonu yaratan çalışanların yılda bir gün olan ödül törenini çalışma gününe almasının anlamı bana göre saygısızlık. Gerçi NBC bunu 2014’de de yapmıştı ve şikayet etmemize rağmen bir şekilde gitmiştik. Üstelik o yıl en çok reyting yapan tören olmuştu. Sanırım bir sonraki yazım törenden olacak

DEVRİM WELLMAN/MEDYABEY

 

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu