Yerli Dizi

NE DİYOSUUN İÇİN ÜZGÜNÜM/JALE ŞEN

Başrollerinde İlker Aksum, Dilara Gönder, Bülent Seyran ve Ayçin İnci’nin olduğu, senaryosunu Murat Boyacıoğlu’nun yazdığı ve yönetmenliğini Kerem Çakıroğlu’nun yaptığı dizi Ne Diyosuun Kanal D ekranlarında Pazartesi akşamı başladı.

Sahne geçişleri, yerlere, göklere, duvarlara, havalara yazılan mesajlı filan minik cümleleriyle, araya giren dış sesler ve karikatür kıvamında çizgi sahneleriyle İşler Güçler havasının yaratılmaya çalışıldığı dizi hakkında fazladan bir kaç sözcük yazmaya bile elim varmıyor!

Kötü esprilerle bezenmiş sahnelerine bakarken ve Dilara Gönder’in(Cansu) kötü oyunculuğuna şahitlik ederken, İlker Aksum ve Bülent Seyran’a üzülmekle geçti sonraki dakikalarım. Aksum da Bülent Seyran da komediye yakışmayan tipler. Fatmagül’ün Suçu Ne?’deki o saf haliyle sevmişiz bizler Bülent Seyran’ı ve Canım Ailem’deki müzmin aşık, mert, içi dışı bir, Anadolulu genç kıvamında görmeye alışmışız İlker Aksum’u.

Millet İşler Güçler’e hasta oldu, şimdi de onun devamı gibi gözüken Kardeş Payı’nı sevdi diye bunlara benzer iş yapmak kolaycılıktır ve seyirciyi oyalamaya çalışmaktan başka bir şey değildir.

Kanal D kara listemde olmasına rağmen yapımcılığını Limon Yapım’ın üstlendiği Ne Diyosuun için iyi şeyler yazabilmeyi çok isterdim ama ”çok kötü bir iş” olmuş demekten kendimi alamıyorum! Yazık…

İyi bir şey…

Necati Göksel’den yeni kitap Hayat Askıda.

 

Diğer iyi bir şey…

Metronomy – Love Letters…Ve yeni videosu.

Yarın…

Havalar bu hafta güzel gidecek. Perşembe günü sıcaklık tavan yapacak neredeyse 19 dereceye kadar çıkacak. Yarın ve tüm hafta yapacağın en güzel şey sokaklara akmak, azıcık hava alıp yürüyüş yapmak.

JALE ŞEN / MEDYABEY

http://jeansmisin.com

https://twitter.com/bittereniyisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu