Medya

Nedim Şener Hürriyet’teki ilk yazısında Cem Uzan’ı yazdı

Son günlerde medyada yaşanan ilginç olaylardan birisi de Posta gazetesinin yazarı ve tartışma programlarının aranan ismi Nedim Şener’in Hürriyet gazetesine transfer olmasıydı. Şener, Ahmet Hakan’dan aldığı “Hürriyet’te yaz” teklifine olumlu dönüş yapınca Şener’in yeni adresi de belli olmuştu. Nedim Şener, Hürriyet’teki ilk yazısını açıklamalarıyla adından söz ettiren Cem Uzan’a ayırdı.

ŞENER: “KAÇIRDIĞI PARA BORCUNU ÖDEMEYE YETMEZ!”

“Cem Uzan Dönerse” başlıklı yazısında ilginç ifadeler kullanan Şener, Uzan’la ilgili “Kaçırdığı para borcunu ödemeye, ömrü hapis cezasını yatmaya yetmez. – Onu bekleyen 6 milyar dolar borç, 50 yıl hapis…” ifadesiyle dikkat çekti.

İşte, Şener’in Hürriyet’teki ilk yazısı:


 

– Kaçırdığı para borcunu ödemeye, ömrü hapis cezasını yatmaya yetmez. – Onu bekleyen 6 milyar dolar borç, 50 yıl hapis…

YAKLAŞIK 15 yıldır firari olarak Fransa’da yaşayan Cem Uzan, Temmuz 2003’te Bursa’da Genç Parti mitinginde, ÇEAŞ ve Kepez elektrik şirketlerine el konmasından sonra dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a ağır hakaretler etti. Sonra üzerindeki “meşhur beyaz gömleği” göstererek, “Beni iyi dinle bak! Bu beyaz gömlek var ya, bu benim kefenim” dedi. O tarihte sahibi olduğu Star gazetesi manşetinden de aynı hakaretlere devam etti. “Korku imparatorluğunu” medya üzerinden yaşatma çabasındaydı. Nitekim 1990’ların başında Türkiye’nin ilk özel kanalını izinsiz bir şekilde dönemin Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal ile bu amaçla kurdu. Özel televizyonculuğun rakiplerine şantaj ve tehdit için kullanılmasının miladı oldu. İşadamından şarkıcısına, spor dünyasından gazetecisine herkes Uzanlardan korkuyordu. Şirketlerini keyfi yönetti, içini boşalttı. Göstermelik genel kurullarla şirket ortaklarının hisselerini eritti. Sahip olduğu banka ile devleti dolandırdı. Faturayı da son bir hamle ile kurduğu parti için oy istediği halkın sırtına yükledi.

Cem Uzan dönerse
15 yıldır firari olan Cem Uzan son dönemde attığı tweet’ler ve “Döneceğim” mesajıyla yeniden gündemde.

Mitingler için 400 milyon dolar harcadı. Ama bu ayağına değil kendi kafasına sıktığı hamlesiydi. Aldığı yüzde 7 oy ile MHP’yi yüzde 10’un altına düşürüp TBMM dışında bırakınca, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yüzde 34.6 oy ile TBMM’de çoğunluğu almasına yol açtı. AKP iktidarının ilk yaptığı, Uzanların kurduğu korku imparatorluğuna son vermek oldu.

Cem Uzan çareyi babası Kemal Uzan ve kardeşi Hakan Uzan gibi yurtdışına kaçmakta buldu, sonra “Kefenim olacak” dediği beyaz gömlek ile terden sırılsıklam vaziyette Paris’te kulüplerde eğlenirken görüldü. Ailesinin neredeyse tüm fertleri yurtdışına kaçtı. Ailenin kavga eden yüzü, Türkiye’de olduğu gibi yine Cem Uzan’dı. Paris’ten Türkiye’de siyasetçileri ve bürokratları hedef alan açıklamalar yaptı.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu