Medya

Nedim Şener’den sahte Trump hesabının paylaşımını ciddiye alan gazetecilere tepki

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Londra’da liderlerle bir araya geldiği fotoğrafı ‘İki Türk, bir Alman ve bir Napolyon’ ifadesiyle paylaşan parodi hesap ünlü gazetecileri trolledi. ABD Başkanı Trump adına açılan parodi hesabı gerçek zanneden gazeteciler, Başkan Trump’ın hesabı zannederek atılan twiti paylaştılar. Gazeteci Nedim Şener de hesap adını kontrol etmeden sahte mesajı paylaşanlara tepki gösterdi.

NEDİM ŞENER: “OKURLAR İZLEYİCİLER NE YAPSIN!”

ABD Başkanı Donald Trump’ın adını kullanarak parodi bir hesap açan Türk kullanıcı, tüm dünyayı kandırdı. Söz konusu parodi hesap, dünkü dörtlü zirve sonrası Erdoğan, Johnson, Merkel ve Macron’un fotoğrafını “İki Türk bir Alman bir Napolyon” şeklinde paylaşırken, hem Türk hem de dünya medyasından bunu gerçek sanıp paylaşanlar oldu.

blank

New York Times yazarı David Kirkpatrick, Amberin Zaman, Mine Kırıkkanat ve bazı hesapların paylaştığı mesajı Fox TV’den İsmail Küçükkaya ise programında yayınladı.Sahte Trump paylaşımı üzerinden analiz yapan Küçükkaya bu haberiyle sosyal medyada günün konusu oldu.

Gazeteci Nedim Şener “Her yalanın bir müşterisi vardır, yeter ki işine yarasın” sözünü bir kez daha hatırlattı ve sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda tongaya düşen gazetecilere tepki gösterdi:

“Her yalanın bir müşterisi vardır, yeter ki işine yarasın” sözünü boşuna söylemiyorum. Gerçeği yamultan bu mesajın üzerine atlayanlar, sahte hesaplarla sosyal medyanın insanları gerçeklikten nasıl koparttığına en iyi örnek.Mesleği gerçeği aktarmak olan gazeteciler hesap adını kontrol etmek zahmetine bile girmeden sahte mesajı paylaşıyorsa, okurları izleyicileri ne yapsın…” ifadelerini kullandı.

blank

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu