Yerli Dizi

Nejat İşler ve Kenan İmirzalıoğlu Blu TV’nin iki yeni polisiye dizisinde

İnternet üzerinden dizi, film ve belgesel yayınlayan platformlardan birisi olan ve zaman zaman ses getiren yapımlara imza atan Blu TV’den iki önemli dizi projesi geliyor. “Saygı” ve “Alef” dizileri polisiye severler için alternatif diziler arasında olacak. İki dizinin de polisiye severleri ne ölçüde mutlu edeceği merak ediliyor.

BLUTV POLİSİYE DİZİLERE YÖNELDİ

Cumhuriyet gazetesinden Ayça Han’ın haberine göre BluTV, 2020 yılında polisiye konseptiyle üyelerini mutlu edebilmeyi amaçlıyor.

BluTV’nin iki önemli dizisinde iki önemli oyuncu öne çıkıyor. Nejat İşler ve Kenan İmirzalıoğlu. Başrolünde Nejat İşler’in yer aldığı “Saygı” dizisi, “Behzat Ç.” ile fenomenleşen Ercüment Çözer karakterinin hikâyesini anlatıyor. Toplumdaki yozlaşmanın çözümünü kendi adaletini sağlayarak arayan Ercüment Çözer’in yolu, onunla aynı amaç doğrultusunda hareket ettiğine inandığı iki genç ile kesişecek. Ercan Mehmet Erdem’in yazdığı dizinin yönetmeni henüz açıklanmadı.

Oyuncu kadrosuyla dikkat çeken bir diğer BluTV yapımı ise “Alef”. Emin Alper’in yöneteceği dizinin başrol oyuncuları Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen olacak. Senaryosunu Emre Kayış’ın kaleme aldığı mistik bir polisiye olan dizinin, 2020’nin ilk yarısında yayımlanması planlanıyor. Temelleri tarihe dayanan ve tasavvufi öğelerle donatılmış dizi, İstanbul Boğazı’nda bir cesedin bulunmasının ardından ortaya çıkan çeşitli cinayetlerin sırrını çözmeye çalışan iki dedektifin hikâyesini konu alıyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu