Dijital PlatformlarYerli Dizi

Netflix dizisi Sıcak Kafa’nın çekimleri başladı

Afşin Kum’un aynı adlı romanından uyarlanan ve ses yoluyla zihinden zihine bulaşarak yayılan bir salgının konu alındığı, Mert Baykal’ın yaratıcılığında ekrana gelecek Netflix orijinal dizisi Sıcak Kafa’nın çekimlerine İstanbul’da başlandı.

Sekiz bölümden oluşan ve distopik macera türündeki hikayenin yapımcılığını Timur Savcı üstleniyor.

Yönetmenliğini Mert Baykal, Umur Turagay ikilisinin üstlendiği dizinin oyuncu kadrosunda: Osman Sonant, Hazal Subaşı, Şevket Çoruh, Tilbe Saran, Kubilay Tunçer, Gonca Vuslateri, Özgür Emre Yıldırım, Zerrin Sümer, Erdem Akakaçe, Şebnem Hassanisoughi, Hakan Gerçek, Cüneyt Uzunlar, Barış Yıldız, Furkan Kalabalık, Arda Anarat ve Haluk Bilginer rol alıyor.

Mert Baykal, Zafer Külünk, Gökhan Şeker, Müjgan Ferhan Şensoy’un senaryo ekibinde yer aldığı dizinin uygulayıcı yapımcılığını Şeyba Tüysüzoğlu ve Fatih Tekşal üstleniyor.

SICAK KAFA DİZİSİNİN KONUSU

Dil ve konuşma yoluyla, zihinden zihine bulaşan bir delilik salgınının alt üst ettiği dünyada, gizemli bir şekilde bu hastalıktan etkilenmeyen tek kişi, eski bir dilbilimci olan Murat Siyavuş’tur. Acımasızlığıyla ünlü Salgınla Mücadele Kurumu tarafından arandığını öğrenen Murat, saklandığı kurtarılmış bölgeden kaçmak ve yangınlar içindeki İstanbul’un gizemli dehlizlerinde hastalığın ona mirası olan “sıcak kafa”sının sırrının peşine düşmek zorunda kalır.

Dizinin 2022 yılının ilk yarısında tüm dünyada aynı anda yayına girmesi planlanıyor.

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu