Magazin

Netflix tartışması Tuğba Ekinci ile Demet Akalın’ı karşı karşıya getirince ortalık karıştı

Netflix’in yasaklanması konusu medyanın olduğu gibi ünlülerin de gündeminde. Şarkıcı Tuğba Ekinci, Netflix’in Türkiye’de yasaklanmasına destek çıkınca ortalık karıştı. Demet Akalın, Işın Karaca gibi birçok isim bu duruma tepkisini gösterdi.

AŞK 101 DİZİSİ GERİLİMİ ATEŞLEYEN KIVILCIM OLDU

Netflix’te yayımlanan Türk dizisi Aşk 101 dizisindeki Osman karakterinin eşcinsel olmasının engellenmesi üzerine başlayan tartışamalar Netflix’in Türkiye’den çekileceği iddialarını ortaya çıkardı. Geçtiğimiz gün Twitter’da yapılan sahte paylaşımla 1 Ağustos itibariyle Netflix’in Türkiye’den çekileceği söylendi. Şarkıcı Tuğba Ekinci de Netflix’in yasaklanmasını destekleyince tepkiler geldi.

Ekinci, Instagram hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğrafını paylaşarak Netflix’in yasaklanması konusu üzerine şunları yazdı:

”Bir Netflix kadar değeri yokmuş gibi davranmanız çok ayıp, ananızdan Netflix ile mi doğdunuz. Canı öyle uygun görmüş ne olmuş. Türkiyenin Cumhurbaşkanı’na saygılı olun.”

DEMET AKALIN DA TARTIŞMAYA DAHİL OLMUŞTU

Demet Akalın Netflix’in kapanacağı iddialarına sert çıktı. Akalın açıklamasında “Kendi özgür irademizle paramızı ödediğimiz Netflix 1 Ağustos’ta kapanıyor. Neden? Onca kadın hayvan yasasını bekliyorduk biz… Üzdü” ifadesine yer vermişti.

Akalın Twitter’da ise “Netflix karantinada ruhumuzu kurtardı! İstemeyen satın alıp seyretmez bu biraz fazla olmadı mı? Onca kadına şiddet yasası beklerken! Olmadı!!! #NetflixTürkiye biz şimdi nereden girip seyredeceğiz” diye yazdı.

KAAN YILDIRIM:” İÇERİK YASAKLAMAK ÇARE DEĞİL”

Tuğba Ekinci’nin bu paylaşımı üzerine ünlü isimler Netflix’in kapanma ihtimaline dair tepkilerini ortaya koydu. Son zamanlarda Hadise’nin sevgilisi olması nedeniyle sıklıkla magazin gündeminde yer alan Kaan Yıldırım, instagram hesabından şunları yazdı:

”İyi yetiştirilmiş, iyi eğitim görmüş, sağlam alt yapısı olan bir birey izlediği içeriklerden etkilenmez. Amacımız toplumda herkese eşit ve kaliteli eğitim vermek olmalı. İçerik yasaklamak bir çare değildir”

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu