Dijital Platformlar

Netflix’e abone şoku….Borsada sert düşüş yaşadı

ABD orijinli dijital platform Netflix’in abone sayısının azalması, şirket hisselerinin New York borsasında sert düşmesine yol açtı.

Netflix’in abone sayısı, 10 yılı aşkın zaman sonra ilk kez azaldı. Şirket, bu yılın ilk çeyreğinde 221 milyondan fazla aboneye sahip olduğunu ancak bu rakamın geçen yılın aynı dönemine göre azaldığını açıkladı.

Netflix, bu düşüşün büyük oranda Ukrayna savaşı sonrasında Rusya’dan çekilmesinden ve hesap paylaşımından kaynaklandığını belirtti. Geliri de azalan şirket, birçok ülkede abonelik ücretlerini artırmıştı.

Şirket, yatırımcılara gönderdiği mektupta daha fazla abonenin platformdan ayrılabileceği uyarısında bulundu. Bu haber üzerine Netflix hisseleri New York borsasında yaklaşık yüzde 25 değer kaybetti ve şirketin piyasa değeri 30 milyar dolardan fazla azaldı. Bu gelişme Netflix’in rakiplerinin hisselerinde de düşüşe yol açtı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu