Dijital Platformlar

Netflix’e rakip olarak gelen Disney Plus yayın hayatına başladı

Disney’in uzun bir süre önce duyurduğu Netflix’e ciddi rakip olması beklenen dijital TV platformu Disney Plus yayın hayatına 12 Kasım itibarıyla başladı. İşte, Netflix’in sıkı bir rekabete girmesi beklenen yeni platformun öne çıkan özellikleri…

Disney Plus, 12 Kasım’da aktif hale geldi. Henüz Türkiye’de kullanıma sunulmayan platformu, aylık 6.99 dolara, yıllık ise 69.99 dolardan abonelerine sunuyor. Online TV alanına girmesiyle birlikte rekabetin iyiden iyiye kızışması beklenirken, Netflix dahil diğer platformları büyük bir mücadele bekliyor.

Peki, Disney Plus ilk etapta hangi içerikler kullanıcılara sunulacak?

Walt Disney Animation Studios’un Walt Disney İmza Koleksiyonu’ndan, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Güzel ve Çirkin, Pinokyo, Aslan Kral, Küçük Denizkızı, Külkedisi ve daha fazlası.

Tüm zamanların en yüksek hasılat yapan dört filminden üçü: Yenilmezler: Endgame, Avatar ve Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor.

11 yıllık Emmy Ödüllü The Simpsons serisinin otuz sezonu.

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı, Galaksinin Koruyucuları, Yenilmezler, Demir Adam 3 gibi Marvel filmleri.

Star Wars: Güç Uyanıyor, Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi filmlerinin yanı sıra 1977-1999 yılları arasında yayınlanan klasik Star Wars filmlerinin altı tanesi.

Disney Plus, 31 Mart 2020 tarihinde İngiltere başta olmak üzere İspanya, Almanya, Fransa ve İtalya’da aktif hale gelecek.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu