Yerli Dizi

Netflix’in Türk dizisi Atiye’nin setindeki ölümlü kazada bir açıklama da yapım şirketinden

Netflix'in Beren Saat ve Mehmet Günsür'ün başrolleri paylaştığı ikinci Türk dizisi Atiye'nin setinde meydana gelen kazada bir set çalışanının hayatını kaybetmesiyle ilgi açıklamalar peş peşe geldi.

Hakan Muhafız’dan sonra Netflix’in ikinci yeni Türk dizisi Atiye’nin set çalışanı Hasan Karatay’ın sette çalışırken yaşamını yitirmesi hem oyuncuları hem de dizi çalışanlarını yasa boğdu. Sinema Televizyon Sendikası tarafından yapılan açıklamada olayda ihmal olduğunu öne sürülerek, “Olayı yakından takip edeceğiz” denildi. Öte yandan dizinin yapım şirketi OG Medya’dan da açıklama geldi.

Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Civan Canova ve Başak Köklükaya’yı buluşturan Netflix’in ikinci Türk dizisi Atiye (The gift) setinde talihsiz bir olay yaşandı.Yapımcılığını OG Medya’nın üstlendiği Atiye dizisinin setinde boya işlerini yapan Hasan Karatay geçirdiği kaza sonucu yaşamını yitirdi.

Sette çalışırken yüksek bir noktadan düştüğü öğrenilen Karatay apar topar hastaneye kaldırıldı. Beyin ölümü gerçekleştiği anlaşılan genç set çalışanının, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı ifade edildi.

Konu ile ilgili olarak Sinema Televizyon Sendikası açıklama metni yayınladı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Atiye dizisinin setinde çalıştığı sırada, ağır ihmal sonucu merdivenden düşüp ağır yaralanan ve bir süredir yoğun bakımda olan meslektaşımız set işçisi Hasan Karatay’ın vefat haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Ailesine ve yakınlarına sabır diliyoruz”

OG MEDYA: HABERLER GERÇEK DIŞI

Atiye dizisinin yapım şirketi OG Medya’dan da konuyla ilgili açıklama geldi. İşte o yazılı açıklama:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu