Televizyon

Netflix’in Türkiye piyasasına girmesi Kanal D ve Star TV’yi harekete geçirdi

Dünyanın en önemli çevrimiçi video içerik sağlayıcısı konumundaki Netflix’in Türkiye piyasasına girmesi Majör kanalları harekete geçirdi. Dijital pazarı tamamen Netflix’e kaptırmak istemeyen bazı Kanal D ve Star TV, Netflix’in önünü almak için yeni dijital projelerle kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Bu dijital projelerden birisi Star TV, NTV, NTVSpor, Kral TV gibi kanalları bünyesinde bulunduran  ve halen Beta(test) yayın yapan PuhuTV. Doğuş Medya Grubu, PuhuTV ile dijitale hızlı bir başlangıç yapma hedefinde. Puhu TV’de Star’da yayınlanmış çok sayıda diziyi izlemek mümkün. Abonelik ücreti şimdilik belli değil.

SERENAY SARIKAYA’NIN DİJİTAL DİZİSİ PUHUTV’DE YAYINLANACAK

Serenay Sarıkaya’nın yer aldığı ve sadece dijital mecrada(PuhuTV) yayınlanacak diziye hazırlık yapıldığı haberleri medyada da yer aldı. Güzel oyuncu Serenay Sarıkaya,  dijital platformda yayımlanacak olan bir dizide kamera karşısına geçeceği konuşuluyor.

 

Fİ Çİ Pİ ADLI KİTAP UYARLAMASINDA OYNAYACAK

Ekran yerine dijital ortamında yer almayı tercih eden Serenay Sarıkaya, Akilah Azra Kohen’in üçlemesi olan kitabı “Fi Çi Pi”nin uyarlamasında rol alacak. Senaryo çalışmaları tamamlanan ve çekim onayı alan uyarlamanın oyuncu kadrosunun ilerleyen günlerde netleşmesi bekleniyor.

KANAL D’NİN DİJİTAL PROJESİ: BLU TV

Kanal D(Doğan Medya)nin dijital platformu Blu TV’de dizi ve film içeriklerinin yanı sıra birçok kanalın da canlı olarak izlenmesini mümkün kılan bir platform olarak öne çıkıyor.

Dijital dizi projesi olarak şimdilerde Behzat Ç.’nin yeni bölümlerinin çekileceği konuşuluyordu. Ama yeni bir dizi projesine başlayan Erdal Beşikçioğlu için bu pek mümkün görünmüyor.

Blu TV, abonelik süreci öncesinde ücretsiz deneme yapmayı kullanıcılar için mümkün kılıyor.

Dijital dünyada iki platformun Netflix karşısında ne derce başarılı olacakları şimdiden merak ediliyor.

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu