Dijital Platformlar

Netflix’in yeni uygulamasına yapımcılardan tepki

Pazartesi günü birkaç Netflix kullanıcısının hakkında attığı tweetlerin ardından Netflix’in konuyu doğrulaması üzerine platformun video oynatma hızı değiştirebilme özelliği hakkında bilgiler netlik kazanmış oldu. Netflix, şimdilik yalnızca Android kullanıcılarına, test aşaması kapsamında videoyu hızlı veya yavaş oynatma özelliği sundu.

Bu güncelleme sonrası Netflix’e içerik sağlayan yönetmen ve oyunculardan güncellemeye dair büyük eleştiriler söz konusu.

Netflix, yeni güncellemesi ile kullanıcılarına izledikleri içeriği 1,5 kat daha hızlı ve 0,5 kat daha yavaş oynatma seçeneği sundu. Yeni özellik, henüz deneme aşamasında olduğu için şimdilik yalnızca Android cihazlara gelmiş durumda.

YENİ UYGULAMAYA TEPKİLER VAR

Yeni uygulamanın izleme deneyimini bozacağını söyleyen sanatçı ve prodüktörler, Netflix’in bu hamlesine bir hayli öfkelenmiş durumda. ABD’li film yapımcısı Judd Apatow, üretilen içeriklerin olduğu gibi kalması ve dışarıdan herhangi bir müdahalenin söz konusu olmaması gerektiğini belirtirken, yönetmen Peter Ramsey ise uygulamanın gittikçe daha tembel ve zevksiz bir deneyim sunduğunu ve kendisi gibi insanların bu durumdan rahatsız olduğunu söyledi.

NETFLIX’TEN AÇIKLAMA

Netflix yönetiminde başkan yardımcılığı görevini yürüten Keela Robison ise şirket olarak böyle bir tepki ile karşılacaklarını tahmin ettiklerini fakat uygulamanın yalnızca test aşamasında olduğunu ve kısa bir süre içinde faaliyete geçmeyeceğini vurguluyor. Bunun yanında, bu özelliğin DVD oynatıcılarda ve uzun yıllardır YouTube’da da olduğunu söyleyen Robison, Netflix’in zaman zaman pek çok konuda denemeler yaptığını ve bunun da onlardan biri olduğunu, kullanıcı geri dönüşlerinin olumsuz olması halinde uygulamanın rafa kaldırılabileceğini belirtti.

Kaynak: Apostonews

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu