Dijital Platformlar

Netflix’in yeni yerli dizisi Sıcak Kafa’nın konusu ne?

Netflix Türkiye için çekilen Sıcak Kafa (Hot Skull) dizisinin tanıtımı geçtiğimiz gün yayınlandı. Bilim kurgu dizisi olarak şimdiden tanıtımlarıyla merak toplayan dizinin yayın tarihi de 2 Aralık olarak açıklandı.

Afşin Kum’un aynı adlı romanından uyarlanan dizide, dil ve konuşma yoluyla, zihinden zihne bulaşan bir delilik salgınının alt üst ettiği bir dünya anlatılıyor. Yönetmenliğini Mert Baykal’ın üstlendiği dizinin oyuncuları ise Osman Sonant, Gonca Vuslateri, Hazal Subaşı, Erdem Akakçe, Feriha Eyüboğlu, Tilbe Saran…

Yerli yapım bilim kurgu dizisinde öne çıkan iki ismi ise Hazal Subaşı ve Osman Sonant.

Sıcak Kafa Dizisinin konusu şöyle:

Gizemli bir şekilde delilik salgınından etkilenmeyen tek kişi, eski bir dilbilimci olan Murat Siyavuş’tur. Acımasızlığıyla ünlü Salgınla Mücadele Kurumu tarafından arandığını öğrenen Murat, saklandığı kurtarılmış bölgeden kaçmak ve yangınlar içindeki İstanbul’un gizemli dehlizlerinde hastalığın ona mirası olan “sıcak kafa”sının sırrının peşine düşmek zorunda kalır.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu