Teknoloji

Netflix’in zam oyunu…Yeni abonelerin eğilimini test ettiler

Netflix’in Türkiye’de bu sabah itibariyle abonelik fiyatlarında zam uyguladığı ortaya çıktı. Netflix’ten konuyla ilgili yapılan açıklamada “Üyelerimizin Netflix’e verdiği değeri daha iyi anlamak için dönem dönem farklı fiyat politikaları test ediyoruz” denildi.

NETFLIX’İN ZAM HAMLESİ ÇOK KONUŞULDU

Netflix, Türkiye’deki fiyatlarında zam uyguladı. Farklı kullanıcılar siteye girdiğinde farklı fiyatlarla karşılaştıkları haber veriliyor.

Netflix’in Türkiye için belirlediği eski fiyatları:

Temel: 15,99 TL
Standart: 27,99 TL
Özel: 39,99 TL

Netflix tarafından konuyla ilgili olarak Sözcü’den Can Mumay’a yapılan açıklamada, “Üyelerimizin Netflix’e verdiği değeri daha iyi anlamak için dönem dönem farklı fiyat politikaları test ediyoruz. Bu testler herkese açık değil. Ayrıca testlerde görülen fiyatları hiçbir zaman uygulamaya koymayabiliriz. Amacımız, Netflix üyelik ücreti politikasının doğruluğudan emin olmak.” denildi.

Netflix’in kullanıcılara zam konusunda uyguladığı test şaşkınlığa neden oldu.

5 Mart (bugün) itibariyle Netflix’e üye olmak isteyen bazı kullanıcılardan temel paket ücretinde 15.99 TL yerine 16,99 TL, 27.99 TL olan standart paket ücreti yerine 32.99 TL ve de 39.99 TL olan özel paket ücreti yerine 49,99 TL ücret istendi.

İstediğinde iş ödeme noktasına gelince eski ücretten tahsilat yapılması ise dikkat çekiyor.

Netflix’ten konuyla ilgili olarak yapılan, “Üyelerimizin Netflix’e verdiği değeri daha iyi anlamak için dönem dönem farklı fiyat politikaları test ediyoruz. Bu testler herkese açık değil. Ayrıca testlerde görülen fiyatları hiçbir zaman uygulamaya koymayabiliriz. Amacımız, Netflix üyelik ücreti politikasının doğrulundan emin olmak.” şeklindeki açıklamaya bir anlam verilemedi.

Netflix, kullanıcıların platform için daha fazla üyelik ücreti ödeyip ödemeyeceğine emin olmak için bir zam testi yaptığı konuşuluyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu