Dijital Platformlar

Netflix’ten +18 yapımlar için gelen şikayetlerle ilgili açıklama

Netflix, Türkiye’de sundukları ebeveyn kontrollerini güçlendirme kararı aldığını açıkladı. Alınan karara göre artık kullanıcılar 18 yaş ve üzeri olarak belirlenmiş yapımları bir PIN kodu ile koruma altına alma imkanına sahip olacak.

NETFLIX GELEN ŞİKAYETLERİ GÖZARDI ETMEDİ

Son zamanlarda çocukların erişmemesi gereken yapımlardaki +18 içeriklerden dolayı kullanıcılarından şikayet alan Netflix, harekete geçti. Yapılan açıklamada platformun, Türkiye’de sundukları ebeveyn kontrollerini güçlendirme kararı aldığı kaydedildi.

Konuyla ilgili yapılan  ‘basın açıklaması’ şöyle:

“Netflix olarak yıllardır ebeveynlere çocuklarının izledikleri yapımları denetleme olanağı sunuyoruz. Ancak yetkililerle yaptığımız görüşmelerin ardından Türkiye’de sunduğumuz ebeveyn kontrollerini güçlendirme kararı aldık. Artık üyelerimiz yetişkinlik düzeyi 18 yaş ve üzeri olarak belirlenmiş yapımları bir PIN kodu ile koruma altına alma imkanına sahip olacak. Dünyanın farklı noktalarında bu ve benzeri uygulamalara başvuruyoruz. Amacımız, kreatif özgürlük sunmaya devam ederken çocuklarımızı yaşlarına uygun olmayan içeriklerden koruyabilmek.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu