Dijital Platformlar

Netflix’ten 200 milyon dolarlık çok konuşulacak Game Of Thrones hamlesi

Netflix, tüm dünyada izlenme rekorları kıran ve milyonlarca hayranı bulunan fenomen dizi Game of Thrones’un senaristleri David Benioff ve Dan Weiss ile anlaştı.

200 MİLYON DOLARLIK ANLAŞMA

Amerikan dizi kanalı HBO’dan ayrılan Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisi senaristleri Netflix’le 200 milyon dolarlık bir anlaşmaya vardı.

Tüm dünyada izlenme rekorları kıran Game of Thrones dizisinin senaristleri David Benioff ve Dan Weiss, geçen aylarda HBO ile yollarını ayıracaklarını açıklamıştı.

Bu açıklamanın ardından Netflix, Disney ve Amazon arasında ikili ile anlaşmaya varmak için sert bir mücadele başlamış ve farklı teklifler sunulmuştu.

Sputnik’in haberine göre, üç şirketle de görüşme yapan Benioff ve Weiss’in bugün Netflix ile 200 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladıkları açıklandı.

Netflix İçerik Şefi Ted Sarandos, Deadline gazetesine yaptığı açıklamada, “Usta hikaye anlatıcıları David Benioff ve Dan Weiss’ı Netflix’te ağırlayacak olmaktan. Dünya çapında izleyicileri destansı hikayeleri ile mutlu ettiler. Yaratıcılıklarının üyelerimize ne getireceğini görmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Game of Thrones, son sezonu ve özellikle dizi finaliyle hayal kırıklığı yaratsa da Emmy ödül törenlerinde 32 dalda aday olarak rekor kırdı.

Dizinin son bölümünü yaklaşık 20 milyon kişi izledi.

Benioff ve Weiss’ın senaryosunu yazdığı yeni Star Wars üçlemesinin ilk filmi ise 16 Aralık 2022’de vizyonda olacak.

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu