Dijital Platformlar

Netflix’ten iOS kullanıcılarını üzecek hamle…

Netflix, iOS cihazlara sunduğu bir özelliği geri çekme kararı aldı. Şirketten konuyla ilgili yazılı açıklama geldi.

Netflix, iOS cihazlara sunduğu bir özelliği geri çekme kararı aldı. Şirketten konuyla ilgili yazılı açıklama geldi. Netflix’ten yapılan açıklamada şirketin iOS için AirPlay özelliğini geri çekme kararı aldığı haber veriliyor.

Dünyada dijital film ve dizi izleme platformu Netflix, iOS kullanıcılarını üzecek bir hamleye imza attı.
Artık iPhone’lar Apple TV’ye Netflix içeriklerini yansıtmak için kullanılamayacak. Çünkü Netflix, iOS cihazlarındaki AirPlay desteğini durdurdu.

AirPlay’in üçüncü parti cihazlara açılmış olmasının, desteğin çekilmesinin en büyük nedenlerinden biri olduğu düşünülüyor.

Netflix’ten yapılan konuyla ilgili açıklama şöyle:

“Üyelerimizin kullandıkları cihazlarda harika bir Netflix deneyimi yaşadıklarından emin olmak istiyoruz. AirPlay’in üçüncü parti cihazlara açılmasıyla birlikte, cihazlar arasındaki ayrımı yapmamızın herhangi bir yolu kalmadı. Bu sebeple, izleme kalite standardını korumak için Netflix’in AirPlay desteğini devam ettirmeme kararı aldık. Üyeler, Apple TV’ler veya diğer cihazlardaki uygulamalardan erişime devam edebilirler.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu