Medya

Netflix’ten tartışmalara nokta koyan açıklama

Netflix’teki içeriğe sansür uygulandığı iddiaları üzerine başlayan tartışma, dijital platformun Türkiye’den ayrılacağına dair yorumlara neden olmuştu. Netflix’in Türkiye’den çekileceğine dair haftasonu çıkan sahte haberlerin ardından Netflix Türkiye yazılı açıklama yaptı.

Netflix’ten konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, “Netflix olarak Türkiye’deki üyelerimize ve kreatif camiaya derinden bağlılığımızı sürdürüyoruz. Birlikte çalıştığımız birbirinden yetenekli isimlerle gurur duyuyoruz. Şu anda yapım aşamasında olan ve yakında çekimlerine başlanacak projelerimiz için çok heyecanlıyız ve bu hikayeleri dünyanın her köşesindeki üyelerimizle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz” ifadesine yer verildi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal da sabah saatlerine Twitter hesabından Netflix’le ilgili açıklama yapmış; “Türkiye’den gitmeyi neden düşünsünler?” demişti.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak da konuyla ilgili olarak “CHP olarak sosyal medyaya getirilecek her türlü sansüre karşıyız. Özgür basını kısıtlayacak her türlü uygulamaya karşıyız. Ha uluslararası bir düzenleme yapılacaksa buna bakılır. Ama öç alma şekliyle düğmeye basıldı” diye konuştu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu