Dijital Platformlar

Netflix’ten Türkiye’deki abone sayısı ve gelire ilişkin habere yalanlama

Netflix Türkiye İletişim Müdürü Artanç Savaş, Türkiye için açıklanan abonelik ve gelir rakamları gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Artanç Savaş, CompariTech tarafından paylaşılan Türkiye verilerini yalanlarken, gerçek rakamların yakın zamanda açıklanacağını kaydetti.

CompariTech, yayınladığı raporda 2020’nin ilk çeyreğinde Türkiye’de 200 bin civarında yeni abone kazanan Netflix’in Türkiye’deki abone sayısının 1.7 milyonu geride bıraktığı belirtilmiş, bu dönemde Türkiye’den 53 milyon dolar civarında bir gelir elde eden Netflix’in ikinci çeyrek sonunda 1.9 milyondan fazla aboneye sahip olması beklendiği kaydedilmişti.

Medyakoridoru sitesinin haberine göre Savaş, konuyla ilgili “Kamuoyunun yalnızca Netflix tarafından yapılan resmi açıklamaları dikkate almasını rica ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Savaş ayrıca, paylaşılan rakamların gerçeği yansıtmadığına vurgu yaptı ve rakamların önümüzdeki günlerde bizzat Netflix tarafından açıklanacağını ifade etti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu