Dijital Platformlar

Netflix’ten yeni pazarlama stratejisi…Bazı içeriklerin sadece ilk bölümlerini ücretsiz yaptı

Geçtiğimiz şubat ayında bazı ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de ücretsiz üyeliği kaldıran Netflix, şimdilerde kullanıcıları kendine çekmek için daha ilginç bir stratejiyi devreye soktu.

Webrazzi sitesinde yer alan habere göre Netflix, son dönemlerde aldığı ilginç kararlarla hem kullanıcılarını hem de potansiyel kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor. Netflix, geçtiğimiz aylarda aktif olmayan hesapları boş yere ödeme yapmasınlar diye kapatacağını açıklayarak herkesi şaşırtmıştı.

Dijital yayın platformunda artık “Netflix’i Ücretsiz İzleyin” gibi bir seçenek bulunuyor. Bu seçenek, bir önceki ücretsiz deneme sürecinden daha farklı. Zira platformda, bazı Netflix orijinal içerikleri bulunuyor. Stranger Things ve Elite gibi serilerin yanı sıra, Murder Mystery, The Two Popes, Bird Box gibi orijinal filmler de ücretsiz olarak izlenebiliyor. Ancak dizilerin tüm sezonlarının açık olmadığı belirtiliyor. Yani bir bölümü izledikten sonra eğer beğendiyseniz üyelik oluşturmanız isteniyor.

Bu özellik şu anda sadece web için aktif edilmiş durumda. Eğer telefondan ya da akıllı televizyondan Netflix’e girmek isteyenler ücretsiz izleme olanağından yararlanamıyor.

Ücretsiz olarak hemen izleyebileceğiniz çeşitli diziler ve filmler arasından seçim yapılabiliyor. Kullanıcının kaydolması veya hesap açması gerekmiyor. Sadece Oynat’a basmak yeterli oluyor. Netflix, sunulan içeriklerin zamanla değişiklik göstereceğini de belirtiyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu