Manşet

New York’taki “çocuk gelin” videosuyla ilgili gerçek ortaya çıktı

New York’ta Times Meydanı’nında 65 yaşındaki bir adamın 12 yaşındaki kız çocuğuyla düğün öncesi çektirdiği fotoğraflarla ilgili videoya ilişkin ilginç bir bilgi ortaya çıktı.

Sabah gazetesinin haberine göre olayın çocuk gelinlerle ilgili sosyal bir deney olduğu anlaşıldı. 12 yaşındaki kız çocuğu 65 yaşındaki bir adamla evleniyormuş izlenimi oluşturulmuş ve halkın özellikle 65 yaşındaki adama olan tepkisi videoya yansımıştı.

Coby Persin isimli YouTube kullanıcısı hazırladığı yeni sosyal deneyle İngilizlerin çocuk evliliklerine tepkisini ölçtü. Gelinlik içindeki 12 yaşındaki kız çocuğunun 65 yaşındaki bir adamla evliliğini görenler hayretler içinde kaldı. Çoğu kişinin olaya müdahale ederek yaşlı adamın 12 yaşındaki kız çocuğuyla evlenmesine mani oldu.

 

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de şok etkisi meydana getiren olayın sosyal deney yani bir anlamda mizansen olduğu ortaya çıktı.

https://www.youtube.com/watch?v=nDI0icqors0

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu