Yazarlarımız

Neymiş? Pe-do-fi-li!

Müge Anlı’nın programından yine bir Pedofili vakası çıktı… Peki nedir pedofili biliyor muyuz?

En basit haliyle anlatmaya çalışacağım. Hiçbir bilimsel akademik vurguya yer vermeden. Sinirlerimin tam da tasının attığı bir anda yazıyı yazacağım ki; benim gibi sade vatandaş da olayı en yalın haliyle anlayabilsin ARTIK!

Pedofili “Sen çocuğuna sahip çıkmazsan çocuğunun başına her şey gelebilir” dir.

Dün canlı yayında bir cinayet itirafına şahit olduk hepimiz. Günlerdir süklüm püklüm gelip oturan koca adam, “Ben yapmadım” zırvalıklarıyla dakika başı ağlayan adam, başta bana da masum gelmişti. “Bu adam yapmaz ama bilgisi var, öldürüp üstüne mi attılar acaba?” Ya da “Cinayeti gördü de, tehdit mi alıyor?” diye düşünmeye başlamıştım. Ta ki; adamın dün canlı yayında çelişkili ifadeler vermesine kadar…

“Seviyorum çocukları onlara şeker veriyorum”

Dün canlı yayında katil kendini bu sözlerle savundu. Şeker vermek, komşunun küçük kızını öpmek masum bir durummuş gibi gösterdi. Biz de bu mantıkla büyüdük. Çocuktuk hatırlıyorum. Bir amca, bir teyze gelse az mızmızlansak, “Aaaaa, hadi öp amcanın elini” derlerdi bize. Böyle büyütüldük biz de böyle büyüttük çocuklarımızı. Çanta emanet edilir gibi emanet edilirdik çocukluğumuzda konuya komşuya. Bizim zamanımızda ya hayat çok daha yaşanılası bir yerdi. Ya da biz o zamanlar da şimdiki kadar çok kördük.

Uyanalım artık! O romanlardaki tonton dedeler, bakkal amcalar, hayırsever teyzeler yok günümüzde. Belki de onlar hiçbir zaman olmamıştı da. Biz hep var saymıştık.

Yıl 2016!

Mahallenin kızına yan gözle bakmaktan hicap eden gençler değil; mahallenin bebeğine tecavüz eden amcalar var. Realite bu! Kabul etmek gerekiyor. Dünya güvenilmez bir yer. Bir paranoyak gibi yaşamak zorundayız. “Canım, balım, çiçek, böcek edebiyatı” sökmüyor. Sonrasında -bir soğuk mezar taşının başında- başımızı taşlara vurmamak için kelimenin tam anlamıyla bir paranoyak gibi yaşamak zorundayız.

Hele söz konusu çocuğumuzsa onu bırakın komşuyu, kendimizden bile sakınmalıyız. Bu ülkede, bu dünyada bir ensest gerçeği var mı? Var. Bir pedofili gerçeği var mı? Var. Bunun kız çocuğu, erkek çocuğu da yok. Ahırındaki eşeğe bile tasallut eden insan müsveddelerinin yaşadığı yerkürede siz bana hangi güvenden bahsediyorsunuz?

Bayramda şeker almaya çıkan o üç çocuk bile aklımızı başımıza almaya yetmedi! Belki 3,5 yaşındaki Irmak’a yapılan vahşet biraz uyandırır bizi…

Anneler kaldırın başınızı televizyondan, içmeyiverin komşunuzla sabah kahvesini rahat rahat. Çocuğu sokağa salmayı bırakın, aynı evde bir başka büyük ile bile baş başa bırakmayın. Bu çocuklar bize Allah’ın emaneti. O emaneti korumak zorundayız. Öyle beşer onar doğurmakla analık olmuyor. Kedi enciğini sokağa atarak büyütülmüyor. Yarının suçluları daha çok çocukluğunda istismara uğramış çocuklardan çıkıyor.
Tekrar ediyorum Pedofili “Sen çocuğuna sahip çıkmazsan çocuğunun başına her şey gelebilir” dir. Çocuklarımıza sahip çıkalım…

Neslihan Sultan PALA

Başa dön tuşu