Magazin

Nihal ve Bahar Candan kardeşler: “Esra-Ceyda kardeşlere benzetilmek çok çirkin!”

İşte Benim Stilim’in adından sıkça söz ettiren ve magazin basınının gündeminden düşmeyen iki kardeş ismi Nihal Candan ve Bahar Candan Kardeşler Posta gazetesi için Armağan Çağlayan’ın sorularına cevap verdiler. Candan kardeşler en son Eser Yenenler’in villasında aralarında Murat Boz’un da olduğu bir eğlence gecesinde gündeme gelmişlerdi. Bu flaş haberin ardından Murat Boz ve Aslı Enver’in ayrılmalarını bu geceye bağlayanlar olmuştu. Zira kaçamak iddiaları magazin basınının gündeminden düşmedi.

ESER YENENLER’İN VİLLASINDA NELER YAŞANDI?

Armağan Çağlayan’a konuşan iki kardeşin ilginç açıklamaları vardı. İkili, Eser Yenenler’in villasındaki geceyle ilgili sorulara da cevap verdi

İşte, Nihal ve Bahar Candan kardeşlerle yapılan Posta gazetesinde yayınlanan o röportajdan bazı kesitler:


Zor değil mi, üzülmüyor musunuz? Çarşaf çarşaf haberler… Değiyor mu?

N.C.: İnsanlar bir yerlere gelirken çok fazla ödün veriyor. Karakterinden fazlasıyla ödün veren ünlüler var ve bizim kadar tanınmıyorlar. Bizi eleştirenlerden daha çok konuşuluyoruz. Karakterimden ödün vermedim ya da istemediğim bir şeyi yaparak tanınmadım. Sadece podyuma çıktım ve ‘Survivor’a katıldım. Zaten yaşım 21, bunları bu yaşta yapmalıyım. Beş yıl sonra zaten yarışmalara katılmam, bu tarz bir platformda olmam.

B.C.: Beş yıl sonra ikimiz de eğlence sektöründe olmayacağız. Avukat kimliğimizle kendi mesleğimizi yapacağız. Böyle bir gelecek çiziyoruz kendimize, özellikle son haberlerden sonra…

Eser Yenenler’in villasındaki gecenin ardından bir türlü gündemden düşmediniz…

B.C.: Ablam yasakladığı için şimdiye kadar konuşmadım. Konuşurum, anlatırım… Benim için söyledikleri şeylerin doğru olmadığını anlatırım, bundan yorulmam. Ama ablam konuşmamı yasakladı.

N.C.: Art niyetli yaklaştıkları için çok fazla konuşmasını istemiyorum. Bizimle röportaj yapmak isteyen birçok kişi oldu, biz sizi seçtik.

Ne hissettiniz yapılan yorumlara, konuşulanlara?

N.C.: Çok üzüldüm, serum falan aldım. Sonu hakarete dayanan kelimeler bizi korkuttu. Türkiye neler gördü. Bu görüntülerde hiçbir şey yok. Ellerinde görüntü veya somut bir şey olsa, tamam diyeceğim, özür dileyeceğim. Ama muhabirler bize “Yuva yıkmak nasıl bir duygu” diye geldiklerinde bu sefer biz ‘down oluyoruz’ (kötü hissediyoruz).

B.C.: Ben it ürür kervan yürür demek istiyorum. Üzülmezdim ama ailem üzüldüğü için üzüldüm. Bizi çok yanlış tanıttılar. Biz Türkiye’nin yüzde 50’si gibi bütün ekonomik imkânlarını çocukları için kullanan bir ailenin çocuklarıyız. Çok çirkin şeyler söylendi. Annemin ağlaması, babamın o buruk ses tonu falan çok etkiledi.

Biraz kendinizi suçluyor musunuz?

N.C.: Bahar’ı suçluyorum, kendimi değil de… Yapma dediğim şeyleri yapıyor. Türkiye magazinini değil, dünya magazinini takip ediyoruz. Takip ettiklerimiz Kardashian’lar olunca, yaptıklarımız Türkiye’ye fazla kaçıyor. Mesela giydiklerimiz dünya modası için kapalı ama Türkiye için açık kalabiliyor. İnsanlar anlasın diye konuyu indirgedim. Bizim takip ettiğimiz dünya başka. Hayal gücümüz çok gelişmiş. Mesela Bahar İşte Benim Stilim’i bir oyun alanı olarak gördü. İstediği gibi konuştu, eğlenmek için şarkı yaptı. Ama insanlar anlamadı.

Sizi Esra-Ceyda kardeşlere (Cicişlere) benzetenler var…

B.C.: O konuya hiç girmeyin, çok çirkin bir benzetme. Hakaret gibi.

Siz gerçekten bu ses tonuyla mı konuşuyorsunuz Bahar?

B.C.: Ses aralığım çok geniş. Do’dan mi’ye kadar ses çıkarabiliyorum. Bu benim yeteneğim. Programlara giderken, “Hangi ses tonumla konuşayım, yarışmadaki gibi mi normal mi” diye soruyorum. Bu da tavırdır. Ses tonu, izlenim yaratmak için kullanılan en önemli silahtır. Dolayısıyla erkek arkadaşımla mi’den, babamla sol’den, sizinle do’dan konuşabilirim.

Röportajın tamamını okumak için tıklayın

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu