Magazin

Nihat Doğan’dan geç gelen Özgecan özrü

Özgecan’ın katledilmesinin ardından attığı talihsiz tweet sonrasında zor duruma düşen Nihat Doğan geç de olsa Özgecan’ın ailesinden özür diledi. Nihat Doğan uzun zaman sonra bu özür ile medyanın gündemine geldi.

11 Şubat 2015 tarihinde Mersin’in Tarsus ilçesinde Çağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi iken uğradığı saldırı sonucu hunharca öldürülen Özgecan Aslan kadına şiddet, tecavüz ve kadın cinayetleri konusunda acı bir fenomen haline gelmişti. Güzeller güzeli Özgecan’ın yanmış bedeni 13 Şubat 2015 günü faillerin suçu itiraf ederek jandarma ekiplerini olay yerine götürmesi ile bulunmuş ve acı gerçek tüm Türkiye’yi kalbinden yaralamıştı. Sosyal medyada da büyük tepki çeken bu cinayet hakkında twitter fenomeni olmaya çalışan Nihat Doğan da attığı bir tweet ile müdahil olmak istemiş ve insanın kanını o donduran o tweeti atma talihsizliğinde bulunmuştu.

Aldığı tepkiler sonrasında hemen attığı tweeti silen Doğan,  haber sitelerinde olumsuz anlamda manşet olmaktan kurtılamamıştı. Nihat Doğan,  daha sonra kamuoyuna attığı tweetin maksadını aşan bir ifade olduğunu söylese de çoktan olan olmuştu.

İŞTE O TWEET

nihat1

Nihat Doğan; “Siz de mini eteği giyip soyunup laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksın” şeklinde paylaşımda bulunmuştu.

Çok tepki çeken  paylaşımdan sonra Nihat Doğan  uzun süredir ortalıkta görünmüyordu. Nihat Doğan  Özgecan’ın ailesinden bir yılı aşkın bir süre sonrasında şahsen özür dileyerek bir anlamda vicdanını rahatlatma yolunu seçti.

https://www.youtube.com/watch?v=3t16RqglBMo

Özgecan’ın ailesi Nihat Doğan’ı nasıl karşıladı?

Özür için Özgecan’ın ailesinin evine giden Nihat Doğan, Özgecan’ın babası Mehmet Aslan ile birlikte kamera karşısına geçti. Kameralar karşısında yanlış anlaşıldığını yineleyen türkücü ağlamaya başladı. Ziyaretinin sebebini ise gazetecilere “Ben sadece kendilerini dolaylı dahi olsa üzdüysem özür dilerim. Ben buraya gelip kendilerinin elini öpmek, kendileriyle helalleşmek istedim. Allah razı olsun. Ben buradan şunu söyleyeyim başta ‘Özgecanlar Derneği’ olmak üzere elimden maddi-manevi ne geliyorsa bir nefer gibi çalışacağıma namus ve şerefim üzerine yemin ederim.” şeklinde açıklayan Nihat Doğan için Özgecan’ın babası Mehmet Aslan ise şunları söyledi:

“Şu anda artık Nihat Bey’in annesi de benim annem, Nihat Bey de benim kardeşim. Bundan sonra Özgecan’lar için melekler için bu vatandaki herkes barış ve sevgi içinde yaşamayı başarırsa o zaman kazanacağız.”

Doğan’ı o dönem Survivor All Star Kadrosuna alan Acun Ilıcalı da kadrodan çıkararak tepkisini göstermişti. Galatasaray Spor Kulubü eski yöneticilerinden Adnan Öztürk de Nihat Doğan’ın kadrodan ihraç edilmesi talebinde bulunmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu