Yerli Dizi

Nihat Genç’in Çarpışma dizisinde FETÖ mesajları çıkışına savcılıktan karar çıktı

Show TV’de yayınlanan ve ses getiren Çarpışma dizisinde FETÖ mesajları verildiğini iddia eden ulusalcı yazar Nihat Genç hakkında dizinin yapımcısı Ay Yapım şikayette bulunmuştu. Başsavcılık’tan şikayet ile ilgili beklenen karar nihayet geldi.

SAVCILIK HAKARET YA DA İFTİRA SUÇU OLUŞMADIĞINA KARAR VERDİ

Veryansın TV yazarı Nihat Genç, Çarpışma dizisinde şifreli FETÖ mesajları verildiğini söylemişti. Genç, “Dizide aleni FETÖ örgütüne seslenme var. Çarpışma dizisi bir FETÖ dizisidir. Bu dizide FETÖ, 15 Temmuz’dan sonra dağılmaya yüz tutmuş, kimsesiz kalan örgüt üyelerine yönelik mesajlar veriyor” ifadelerini kullanmıştı.

Bu açıklamalar üzerine dizinin yapımcısı Ay Yapım, “hakaret”, “iftira” ve “suç uydurma” suçlamasıyla Nihat Genç hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, şikayet üzerine incelemesini tamamlayarak Genç hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Başsavcılık kararında “eleştiri” içermekle birlikte “hakaret” ya da “iftira” suçunun oluşturmadığını dile getirdi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu