Yerli Dizi

Nihat Genç’in Çarpışma ile ilgili FETÖ iddiasına Ay Yapım’dan açıklama geldi

Yazar Nihat Genç’in Çarpışma dizisinin bazı sahnelerinde FETÖ içerikli mesajlar verdiğini iddia etmesi ve Ankara’da meydana gelen hızlı tren kazasıyla diziyi ilişkilendirmesi üzerine Show TV’de yayınlanan Çarpışma dizisinin yapım şirketi Ay Yapım’dan açıklama geldi.

NİHAT GENÇ’İN ÇARPIŞMA’YLA İLGİLİ İDDİASI MEDYADA GÜNDEM OLDU

Yazar Nihat Genç, OdaTV’de yayınlanan yazılarında daha önce yine aynı yapım şirketinin ATV’de yayınlanan dizisi Ezel ile ilgili FETÖ mesajları verildiğine dair iddialarda bulunmuş, son olarak da Ankara’da meydana gelen YHT kazasını, “Çarpışma” dizisine bağlamıştı.

Nihat Genç’in FETÖ iddiasına AY Yapım’dan cevap geldi.

Açıklamada “Hakkımızda ısrarla çirkin bir söylem başlatmaya çalışanlar, keşke bu iddiaları üretmek için harcanan bu zamanı biraz araştırmaya harcasaydı. O zaman bizim, FETÖ tarafından ilk hedef alınan isimlerden olduğumuzu, 2011 senesinde bu örgüt tarafından sözde “rating operasyonu” adıyla, ev ve iş yerlerimize baskınlar yapılarak saldırıya uğradığımızı görürlerdi” denildi.

“Bu süreçte hakkımızda asılsız iddialar yaratmaya çalışan o savcı ve operasyonu düzenleyenler, FETÖ terör suçları kapsamında cezaevine girdi. Biz o zaman yaşadığımız mağduriyeti, şu anda neredeyse bir madalya gibi taşıyoruz” diye devam eden açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kamuoyuna duyurulur

Dizilerimizle ilgili son haftalarda ısrarla köpürtülmeye çalışılan, asılsız ve çirkin iddialar üzerine bir açıklama yapmak istedik.

“BAŞKA BİR AMACIMIZ OLMADI”

Biz, 15 yıldır Türkiye’ye, tüm TV kanalları ile işbirliği içinde, başarıyla içerik üretiyoruz, bu içerikler ülkenin milli ve manevi bütünlüğüne zarar verecek herhangi bir kişi veya grubun ideolojisine hiçbir zaman hizmet etmedi ve edemez. Bizim işimiz, izleyicimize keyifle izleyebileceği kalitede diziler sunmaktır, hiçbir dönemde başka bir amacımız olmadı ve olmayacaktır.

Şimdi hakkımızda ısrarla çirkin bir söylem başlatmaya çalışanlar, keşke bu iddiaları üretmek için harcanan zamanı biraz araştırmaya harcasaydı. O zaman bizim Fetö terör örgütü tarafından ilk hedef alınan isimlerden olduğumuzu, 2011 senesinde bu örgüt tarafından “rating operasyonu” adıyla, ev ve iş yerlerimize baskınlar yapılarak saldırıya uğradığımızı görürlerdi. Bu süreçte hakkımızda asılsız iddialar yaratmaya çalışan o savcı ve operasyonu düzenleyenler, Fetö terör suçları kapsamında cezaevine girdi. Biz o zaman yaşadığımız mağduriyeti, şu anda neredeyse bir madalya gibi taşıyoruz.

Yaklaşık 10 sene önce ilk 14 bölümü Show Tv’de, sonraki 57 bölümü Atv’de yayınlanmış olan Ezel ve halen yayınlanmakta olan Çarpışma adlı dizi üzerinden saçma sapan iftiralar paranoya ve senaryolarıyla gündem yaratmaya çalışmak nereden akıllara gelmiştir merak ediyoruz. Her biri iki saat süren ve yüzlerce sahneden oluşan her dizi bölümünden art niyetli bir hayal gücü ile çok çeşitli iddialar yaratılınabilir. Ancak bu mesnetsiz iddiaların gerçekle hiçbir ilgisi yoktur, bizim dizilerimiz hiçbir gizli anlam içermez. Bu tür komik ötesi iftira ve yalanları bugüne kadar ciddiye almadık. Ancak bazı rakamları çarparak bölerek bir şifreye ulaşma çabası ve sonunda bunu talihsiz bir tren kazasına bağlamak bardağı taşırmıştır.

Bu konu hakkında asılsız ve art niyetli söylemleri üretenlere karşı hukuki süreci başlatmış bulunuyoruz. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur, yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı belirtmek isteriz…”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu