Televizyon

Nihat Hatipoğlu: Yüzüklerin Efendisi filminin esin kaynağı Hz. Süleyman

Nihat Hatipoğlu, ATV’de yayınlanan Ramazan programında dünyaca ünlü Yüzüklerin Efendisi filminin, Hz. Süleyman’ın hayatından esinlendiğini söyledi.

Aldığı yüksek reytinglerle TV dünyasında star olarak kabul edilen Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, yine çok dikkat çeken bir söylemle gündemde.

Nihat Hatipoğlu, Sultanahmet Meydanı’nda binlerce kişinin izlediği canlı yayınlanan programında Hz. Süleyman’ın hayatından örnekler anlattı.

Hz. Süleyman’ın ordularının büyüklüğünü ve onun cinlere dalmayı öğrettiğini anlatan Nihat Hatipoğlu, Hz. Süleyman’ın parmağında bir yüzük olduğunu söyledi. Hz. Süleyman’ın bu yüzüğünün Yüzüklerin Efendisi filmine de ilham kaynağı olduğunu söyleyen Hatipoğlu, dünyaca ünlü yapımda bu yüzüğün gücünün konusu işlendiğini ileri sürdü.

Hatipoğlu’nun bu görüşü sosyal medyanın da ilgisini çekti. Yapılan yorumlar sosyal medyayı ikiye böldü. Bir kısım Hatipoğlu’nun söylemini dikkate değer bulurken bazı kullanıcıların alaycı bir tavır takındıkları görüldü.

İşte, Nihat Hatipoğlu’nun Yüzüklerin Efendisi ve Hz. Süleyman’ın hayatına dair anlattıkları:

https://www.youtube.com/watch?v=QlGIj_6xBQs

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu