Magazin

Nil Karaibrahimgil okullarda zil olarak kullanılan Gelecek Biziz şarkısı için ücret aldı mı?

Ünlü şarkıcı Nil Karaibrahimgil tarafından Milli Eğitim Bakanlığı için bestelenen yeni okul zili şarkısı “Gelecek Biziz”i öğrenciler de veliler de oldukça sevmişe benziyor. Nil Karaibrahimgil, aynı şarkının müziğinin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un telefon zili olarak kullandığına dair bir videoyu sosyal medya instagram hesabından paylaştı. Peki Nil, Karaibrahimgil bu bestesi için MEB’den ücret aldı mı?

Ünlü yorumcu Nil Karaibrahimgil’in Gelecek Biziz adlı bestesinin müziği okullarda kullanılmaya başlandı. Karaibrahimgil, bestesinin okullarda kullanılmasından dolayı ücret alıp almadığı meselesine açıklık getirdi.

Sosyal medya instagram’da bir kullanıcısının bu konuyu sorması üzerine takipçisine cevap veren ünlü yorumcu, bu müzik için Milli Eğitim Bakanlığından herhangi bir ücret almadığını açıkladı.

Bakan Ziya Selçuk’un videosuna da yer veren ünlü şarkıcı, paylaşımına “Çocukların okul zilini telefon zili yaptım. Her çaldığında yanımda çocuklar koşuyor, beraber teneffüse çıkıyoruz sanki. Tavsiye ederim güzel oluyor😊” notunu iliştirmeyi ihmal etmedi.

Karaibrahimgil, bir takipçisinin “Nil hanım bazı troller türlü türlü iftiralar atıyorlar bu zil için para almışsınız vs vs.. ama açıklayın ‘gönüllü’ olarak yaptığınızı” şeklindeki yorumuna ” verdiği cevapta söz konusu şarkı için herhangi bir ücret almadığını konuyu Hürriyet’in Kelebek ekinde çıkacak olan yazısında açıkladığını ifade etti.

GELECEK BİZİZ ŞARKISININ SÖZLERİ

Beste: Nil Karaibrahimgil
Söz: Şermin Yaşar
Düzenleme: Ezgi Özkan
Grafik Tasarım: Talip Özer
Animasyon: İbrahim Başoğlu

“Gelecek Biziz” Şarkı Sözleri:

Aç kapıyı, bekle bizi
Hep beraber gelen biziz
Kolkolayız eleleyiz
Yoldayız biz, gelecek biziz

Soran biziz, bulan biziz
Soru biziz, cevap biziz
Merak edip araştıran
Dünyaları keşfedeniz

Aç kapıyı, bekle bizi
Hep beraber gelen biziz
Kolkolayız eleleyiz
Yoldayız biz, gelecek biziz

Oyun biziz, müzik biziz
Koşan biziz, duran biziz
Yürekteki rengi bulup
Hep yeniden resmederiz

Aç kapıyı, bekle bizi
Hep beraber gelen biziz
Kolkolayız eleleyiz
Yoldayız biz, gelecek biziz

Tohum biziz, toprak biziz
Güneş biziz, yağmur biziz
Her gün biraz daha büyüyorken
Çiçeklenip açan biziz

Yarınlarsa hep baktığın
Bir umutsa aradığın
O da biziz, o da biziz…

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu