Teknoloji

Note 7 Samsung’un elinde patladı!

Samsung üretimi durdurdu; Galaxy Note 7’si olanlar ne yapacak? Samsung,gelen şikayetlere daha fazla dayanamadı ve marka adını korumak adına Note 7 serisinin üretimini durdurdu. Bu üretim durdurma kararı geçici mi kalıcı henüz bilinmiyor ancak Samsung Note 7’si olanlar olası bir arızalanma durumunda ne yapacaklarını kara kara düşünmeye başladılar bile.. Samsung Note 7 üretimi neden durduruldu, Note 7 ile ilgili gelen şikayetler nelerdi?

Samsung, orjinal ya da değiştirilmiş Note 7 telefona sahip olan kullanıcıların akıllı telefonları kapatlamalarını ve kullanmamaları gerektiğini açıkladı.Samsung büyük umutlarla piyasaya sürdüğü Note 7 serisinde öncelikle batarya üreticisinin hatası ve Samsung’un kontrol denetim hatası nedeniyle büyük hayal kırıklığına uğradı.

Samsung Note 7 serisinden birkaç cihazda oluşan patlamaların ardından Samsung dünya geneline satılan Note 7’leri geri çağırmıştı. Son günlerde tekrar dağıtıma başlayıp Note 7 satışına devam eden Samsung, patlamaların tekrarlaması üzerine radikal bir hamle yaparak Samsung Note 7 telefonunun üretimini durdurdu.

Samsung Şirketi’nin marka adını korumak adına ve yakın gelecekte piyasaya sürmeyi hedeflediği Galaxy S8 serisi ile S7 Edge modelin de güvensizlik yaşanmaması başka bir deyişle hedef kitleyi kaybetmemek için böyle bir karar aldığı düşünülüyor.

Samsung’dan önemli açıklama geldi

Samsung Türkiye, Samsung Genel Merkezinden gelen mesajda konuyla ilgili olarak “Samsung Electronics olarak, kalite ve güvenlik standartlarını eksiksiz olarak sunma amacıyla Galaxy Note 7’nin üretim takviminde düzenlemeye gidiyoru.” Açıklamasını yaptığı bildiriliyor.

Bu açıklama ile “Acaba üretim geçici mi durduruldu?” sorusu da akıllara gelmiyor değil…

Samsung Note 7’si olanlar ne yapacak?

Edinilen son bilgilere göre; Note 7 kullanıcıları, yasal haklarını kullanarak telefonu muadilleri ile değiştirebilecek ya da para iadesi talep edebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu