Medya

NTV ve CNN Türk arasında spiker krizi!… Bardağı taşıran son damla Özlem Sarıkaya oldu(Medyabey-Özel)

MEDYABEY-ÖZEL: Haber spikerleri Buket Aydın’ın kanal D’ye  Sultan Arınır’ın ise CNN Türk’e transfer olmasının ardından CNN Türk’ün bu kez de kancayı NTV’nin diğer başarılı haber spikeri Özlem Sarıkaya’ya takması iki kanal arasında krize neden oldu. NTV üst yöneticileri CNN Türk’ün kanallarından yaptıkları transfer harekatının kurumsal bir saldırıya dönüştüğünü söyleyerek Özlem Sarıkaya transferinden vazgeçilmesini istedi.

NTV VE CNN TÜRK ARASINDA ÖZLEM SARIKAYA KRİZİ

MEDYABEY’e gelen duyumlara göre NTV Üst yönetimi kanalın haber spikerlerine art arda gelen gelen transfer tekliflerini kurumsal bir saldırıya dönüştüğünü CNNTürk yönetimine iletince iki grup arasında görüşmeler başladı. Sonunda iki kanal bir mütabakata vardı. CNN Türk’ün bundan böyle NTV’den haber spikeri transfer etmeyeceği yönünde bir karar aldığı ve tarafların bu konuda bir centilmenlik anlaşmasına vardıkları haber veriliyor

Özlem Sarıkaya

NTV’DEN “KURUMSAL SALDIRI” SAVUNMASI

CNN Türk ve NTV arasında krize neden olan olay NTV’de sabah haberlerini sunan Özlem Sarıkaya’ya transfer teklifi edilmesiyle başladı. Haber spikerleri Buket Aydın ve Sultan Arınır’ı Demirören Medyası’na kaptıran NTV’de son transfer olayı bardağı taşıran damla oldu.

CNN TÜRK SARIKAYA TRANSFERİNİ GERİ ÇEKTİ

NTV üst yönetimi, CNN Türk yönetimiyle derhal iletişime geçerek transfer olayının kurumsal bir saldırıya dönüştüğünden dolayı kaygı duyulduğu ifade edince iki grup arasında hararetli saatler yaşandı. Görüşme trafiğinin sonunda CNN Türk yönetimi NTV’nin serzenişini haklı bularak haber spikeri Özlem Sarıkaya’nın transferinden vazgeçti.

SULTAN ARINIR’IN YERİNE YENİ HABER SPİKERİ ARAYIŞI

NTV’de Sultan Arınır’dan boşalan yere kanalın yeni bir haber spikeri arayışında olduğu ve kısa zamanda bir haber spikerinin transferinin gündemde olduğu haber veriliyor.

GÜLAY ÖZDEM’İN YERİNE GELECEKTİ

Kulislerden sızan bilgilere göre Özlem Sarıkaya’nın Gülay Özdem’in yerine sabah haberleri için transfer edilmek istendi. Özlem Sarıkaya’nın transferinin durmasıyla CNN Türk’te Gülay Özdem’in durumu belirsizliğini koruyor.

MEDYABEY-ÖZEL

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu