Medya

NTV’den ayrılan Selim Atalay’ın yeni kanalı belli oldu

Geçtiğimiz günlerde NTV’den olaylı bir biçimde ayrlan Selim Atalay, ES Medya grubuna ait olan 24TV ile anlaştı. Hafta içinde NTV ile yollarını ayıran ve “15 Temmuz’da darbeciler basmaya tenezzül bile etmediği bir kanaldan ayrıldım” mesajıyla NTV’den ayrıldığını duyuran Selim Atalay,  bundan böyle yeni adresinde yorumlarına devam edecek.

MURAT ÇİÇEK HABERİ SOSYAL MEDYA’DAN DUYURDU

Uzun yıllar yurtdışında habercilik yapan Selim Atalay, artık İstanbul’da olacak, 24TV ile anlaşması gereği ES Medya’nın diğer mecralarına da katkı yapacak.

Haberi sosyal medya hesabından duyuran 24 TV Genel Yayın Yönetmeni Murat Çiçek” 24TV izlemek için bir neden daha. Selim Atalay artık @yirmidorttv için dünyayı izleyecek. Hosgeldin @SelimAtalayNY” diye yazdı.
SELİM ATALAY KİMDİR?

Orta öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamladı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Washington’da Johns Hopkins Üniversitesi’nin Siyaset Bilimi Okulu SAIS’te yüksek lisansını yaptı.

Gazeteciliğe Anadolu Ajansı Çevirmen-Muhabiri olarak 1980 yılında başladı. Anadolu Ajansı Dış Haberler Müdürlüğü görevini de yapan Atalay, 1985’te Anadolu Ajansı’nın Kuveyt merkezli Ortadoğu Bürosu’nu kurdu. 1950’lerden bu yana Ortadoğu’da yerleşik görev yapmış ilk Türk haberci.

1987’de Anadolu Ajansı New York-Birleşmiş Milletler muhabiri oldu. İki yıl sonra Anadolu Ajansı Washington muhabirliği görevine atanan Atalay, ABD’de 5 yıl muhabirlikten sonra, Türkiye’de Anadolu Ajansı TV Bölümü’ne döndü.

1994’te A.A Londra Muhabiri oldu. Londra’dayken finans-medya grubu Dow Jones’a geçti ve Dow Jones Haber Ajansı’nın Türkiye Bürosunu kurmak üzere Istanbul’a yollandı. 135 yıllık Dow Jones grubunda görev alan ilk Türk gazeteci.

Türkiye’de siyaset, ekonomi ve finansal piyasalar konusunda Wall Street Journal gazetesine yazdı. Eylül 2005’te NTV ve CNBCe’nin New York muhabirliğine başladı.

New York’tan Star Gazetesi’ne köşe yazdı, Apple iTunes üzerinden yayılan ‘Selim Atalay Bildiriyor’ adlı haber uygulamasını başlattı.

ABD döneminde New York Eyalet Üniversitesi SUNY’e bağlı Stony Brook Üniversitesi’nde Adjunct Professor ünvanıyla Uluslararası Ticaret dersi verdi.

Ekim 2014’te NTV Dış Haberler Koordinatörü olarak İstanbul’a dönmüştü.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu