Televizyon

NTV’ye Tivibu’dan transfer… Spor haberlerini sunacak

Tivibu Spor kanalından ayrılan spor spikerinin yeni adresi NTV oldu. Kısa bir süre önce Tivibu’dan ayrılan deneyimli sunucu daha önce de NTV Spor’da da görev yapmıştı.

ŞANSIN TOKYAY NTV’NİN EKRAN YÜZLERİNDEN OLDU

NTV’nin yeni spor spikeri Şansın Tokyay oldu. Daha önce NTV Spor deneyimi olan sunucu, kısa bir süre önce Tivibu Spor’daki görevinden ayrılmıştı.

Şansın Tokyay kimdir?

Şansın Tokyay, 1987 Tarsus doğumlu. Tokyay TED Ankara Koleji mezunu. Üniversiteyi Başkent Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümününde burslu olarak okudu.

Yüksek lisansını O.D.T.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Medya ve Kültürel Çalışmalar üzerine yaptı.

2012 yılında Spor Spikerliği üzerine NTV Spor’da Ercan Taner’den eğitim aldı ve BJK TV’de 3.5 sene spiker olarak görev yaptı.

2015 yılında Türkiye Basketbol Federasyonu’na transfer oldu ve 2 sene tbf.org.tr’de TBF TV üzerinden basketbolcularla yaptığı video röportajları yayınladı.

2017 yılında, TBF Milli Takımlar Medya Sorumlusu oldu.

Yine 2017 yılında, TBF bünyesinde görevini sürdürürken NTV Spor için hazırlanan Basketbol Havası programının sunuculuğunu yaptı.

2018 yılında Tivibu Spor’da tam zamanlı olarak spor spikerliğine döndü ve üç sene de bu çatı altında çalışmaya devam etti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu