Televizyon

Nur Onur ekranlara dönüyor… Hangi kanalla anlaştı?

TV camiasının yakından tanıdığı TV kanallarında sunuculuk, yönetmenlik olmak üzere önemli görevlerde bulunan Nur Onur’un yeni adresi belli oldu. Nur Onur, EkoTürk kanalında İç Yapımlar Direktörlüğüne getirildi.

Kültür-sanat programcılığının öne çıkan isimlerinden olan Nur Onur’un EkoTürk’le anlaşmaya vararak el sıkıştığı öğrenildi.

Onur, Ekotürk’te İç Yapımlar Direktörü olarak görev yapacak. Uzun yıllar TRT başta olmak üzere pek çok kanalda kültür-sanat programları hazırlayan Onur, Ekotürk’te hafta içi her akşam yayınlanacak olan “Nur Onur’la Yansımalar” adlı programı hazırlayıp sunacak.

NUR ONUR KİMDİR?

1995 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo-Televizyon Bölümü’nde 1999 yılında master programını tamamladı. 1992 yılında TRT İstanbul televizyonunda birçok programın yapım ve yönetmenliğini yaptı.TRT’de“Cumhuriyete Kanat Gerenler” belgeseliyle adım attığı yönetmenlik serüvenine yapımcılık, sunuculuk, metin yazarlığını da ekledi.

Sunuculuk, yönetmenlik, proje yapımcılığı, yazarlık gibi birçok alanda çalışmaları bulunan  Onur, üniversitelerde verdiği konferansların yanı sıra aynı zamanda da Aydın Üniversitesi’nde “Radyo ve Televizyon’da Program Yapımı” dersleri de verdi.

7 yıldır Frankfurt Türk Filmleri Festivalini de sunan Nur Onur, iki yıl Esquire da “Modanın Er Meydanı” adlı köşesiyle stil yazılarını da sürdürdü. Kendine ait projelerinden biri olan “ Komşu Plakta Ne Çalıyor?” adıyla hazırlayıp sunduğu, metinlerini yazdığı ve yönettiği 13 bölüm belgesel çalışması TRT Türk ekranlarında yayınlandı.

Nur Onur’un aralarında; Bir Varmış Bir Yokmuş, Kitle Kültürü Sineması ve B Filmi, Gününü Gün Ediyor Ay!, Moda Bulaşıcıdır!, Erkekler İçin Şıklık Haritası, gibi kitapları olmak üzere yayımlanmış 10 kitabı bulunuyor..

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu