Yerli Dizi

NURGÜL YEŞİLÇAY EKRANLARA DÖNÜYOR

nurgül

Destekten TR

Nurgül Yeşilçay, Kanal D’de başlayacak yeni diziyle ekranlara dönmeyi bekliyor. Başarılı oyuncu, bakalım bu kez uzun zamandır beklediği istikrarlı projeye kavuşabilecek mi?

Destekten TR


Nurgül Yeşilçay ‘ın Yeni Dizisi ‘ Sultan ‘ın Oyuncu Kadrosu ve Konusu…

Destekten TR

Nurgül Yeşilçay’ın Şahin Irmak’la kamera karşısına geçtiği, çekimleri Diyarbakır’da yapılan Kanal D’nin yeni dizisi ‘ Sultan ‘ çok yakında ekrana gelmeye başlayacak.

Yapımını İstanbul Mass Media’nın, yapımcılığını Cengiz Keten’in üstlendiği, Azime Kanal ve Şengül Halat’ın yönettiği dizinin senaryosunu ise Yıldız Bayazıt ve Seray Şahiner kaleme alıyor.

Dizide Nurgül Yeşilçay, Şahin Irmak, Settar Tanrıöğen, Nur Sürer, Seray Gözler, Orhan Güner, Esra Kızıldoğan, Merve Altınkaya, Hande Dane, Orhan Şimşek, Kadir Özdal, Burak Deniz, Haluk Cömert, Ebru Ojen Şahin, İbrahim İris, Hakan Karsak, Nazmi Kırık, Ferhat Yılmaz, Meriç Aral, Hüseyin Karataş ve Burak Temiz rol alıyor.

Dizinin Hikayesi ise şöyle;

İsimleri aynı türbeden adanan Şeyhmus ile Sultan’ın büyük aşkı, birinin gitmesiyle diğeri için sonsuz, muallak bir beklemeye dönüşür.

Bu şehirde yaşayan ezeli rakip iki aileden birinin; Kendir’lerin oğlu Şeyhmus, 90’lı yıllarda siyasi nedenlerle Fransa’ya gitmek zorunda kalır. Bu zorunlu gidişte, geride bıraktıklarıyla irtibatı koparmış, yaşanamamış aşkı, Kendir’lerin evinde kalan gelini Sultan’a rağmen bir başka kadınla benim Diyarbekir’im diyerek, kendisine yeni bir hayat kurduğunu sanmıştır.

15 yıl sonra, içinde kaybolduğunu sandığı hayat; Fransız karısının ölümüyle eksik bir hâl alınca, geçmiş bütün ağırlığıyla geri gelir, hesap sorar. Gün; hesaplaşma günüdür. Yıllar sonra oğlu François ile Diyarbakır’a geri döner.

Diğer ailenin, Ayvazoğulları’nın kızı Sultan; evlendiği gün bir ihbar sonucu nikah masasından götürülen, 18 yaşın bütün masumiyetiyle aşık olduğu, uzun yıllar boyunca gelin olduğu evde beklediği adamı, Şeyhmus’u o gün kaybeder. Sultan, Şeyhmus’un dünyasının bir parçasıdır, Şeyhmus ise Sultan’ın bütün dünyası.

Evliyalardan geçilmeyen bu şehirde Sultan bir kez bile kendisi için çocuk dileyememiştir. Belki bu yüzden bir gün Şeyhmus eve dönünce ama ona dönmeyince; çıkar gider evden.

İlk durağı, yıllardır kini taze diye ses etmeden kendisini affetmesini beklediği babasının evidir. Ancak babasının kapısı ona kapalıdır. Artık iki ailede de kendine yer olmadığını düşünen Sultan, kendi hikâyesini çizmek, hayatını kurmak ve ilk kez kendi ayakları üzerinde durmak için yola çıkar. Ama kadın başına bir hayat kurmak öyle kolay değildir. Ev diye bildiği bütün kapılar yüzüne kapanınca, Sultan’ın yolu Pınar’la kesişir. Sığındıkları otelde hayatta kalabilmenin yollarını birlikte ararlar. Sultan en iyi bildiği işi yapmaya, kahvaltı dükkanı açmaya karar verir. Mücadele böyle başlar…

baydizi.com

İlk bölümün fragmanı:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR